Nuriye ve Semih için dayanışmaya !

Nuriye ve Semih’in “işimizi istiyoruz” talebiyle başlattığı direniş, açlık greviyle devam ediyor. Açlık grevinde bugün itibariyle 128 gün geride bırakılıyor. Demokratik kitle örgütleri, sendikalar, meslek örgütleri ve siyasi partiler, “Nuriye ve Semih için Dayanışmaya” adı altında dayanışma eylemlerine devam ediyor. Dayanışma bileşenleri, 23 Temmuz Pazar günü Ankara’da olacaklarını, bu nedenle de İstanbul’dan otobüslerle yola çıkılacağını […]

Nuriye ve Semih’in “işimizi istiyoruz” talebiyle başlattığı direniş, açlık greviyle devam ediyor. Açlık grevinde bugün itibariyle 128 gün geride bırakılıyor.

Demokratik kitle örgütleri, sendikalar, meslek örgütleri ve siyasi partiler, “Nuriye ve Semih için Dayanışmaya” adı altında dayanışma eylemlerine devam ediyor.

Dayanışma bileşenleri, 23 Temmuz Pazar günü Ankara’da olacaklarını, bu nedenle de İstanbul’dan otobüslerle yola çıkılacağını açıkladı.

Nuriye ve Semih’in sesi olmak, taleplerinin yerine getirilmesini sağlamak için bu toplu gidişi organize edildiği, yapılan basın açıklamasıyla duyurularak katılım için çağrı yapıldı.

İHD İstanbul şubesi salonunda gerçekleşen basın toplantısında açlık grevi ile ilgili bilgilendirme ve açıklamalar yapıldı. İstanbul Tabipler odası, Çağdaş Hukukçular derneği, direniş sürdüren eylemci ve İHD temsilcisinin ve kurum temsilcilerinin katıldığı düzenlediği toplantıda açlık grevi sürdüren Nuriye ve Semih’in sağlık durumları, talepleri, hukuksal durum anlatıldı.

“OHAL kaldırılsın, KHK lar iptal edilsin” , “Nuriye ve Semih serbest bırakılsın”, “KHK larla iraç edilen tüm emekçiler işlerine iade edilsin” sloganlarıyla Ankara için  katılım çağrısı yapan kurumlar şunlar:

Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği, BDSP, Barış Bloku, Çağdaş Avukatlar Grubu, Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul şubesi, Çayan Halk Meclisi, Demokrasi İçin Birlik, Devrimci Anarşist Faaliyet, Devrimci Hareket, Devrimci İşçi Hareketi, Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası, Devrimci Yolda Özgürlük, Diren Üniversite, Direnişlerle Dayanışma Platformu, Emek Partisi, Emek ve Özgürlük Cephesi, Emekçi Hareket Partisi, Gazi Halk Meclisi, Gençlik Federasyonu, Gezi Şehit ve Gazileri Platformu, Halk Cephesi, HDP İstanbul şubesi, HDK, Halkın Mühendis Mimarları, İdil Kültür Merkezi, İHD İstanbul şubesi, Kaldıraç, Kamu Çalışanları Birliği, Kamu Emekçileri Cephesi, KESK Şb.ler Platformu, Mücadele Birliği Platformu, ÖDP, Özgürlükçü Hukukçular Platformu, Partizan, Proleter Devrimci Duruş, Sanat Meclisi, Sosyalist Dayanışma Platformu, SYKP, Suruç Yaralıları ve Tanıkları Platformu, TAYAD’lı Aileler, Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı, TKP.

 

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar