Muhaliflere yönelik KHK ihracı devam ediyor

Eski Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi ve 33 yıllık hekim olan Dr. Hüseyin Demirdizen, OHAL 692 nolu KHK ile ihraç edildi. Demirdizen, muhaliflerin işlerinden ihraç edildiğini ve toplumun adaletsizliğe, hukuksuzluğa itiraz etmesi gerektiğini söyledi. Kadıköy Toplum Sağlığı Merkezindeki hekimlik görevine KHK uygulamasıyla son verilen Demirezen, meslek örgütü TTB çalışmalarında ve işçi sağlığı konularında […]

Eski Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi ve 33 yıllık hekim olan Dr. Hüseyin Demirdizen, OHAL 692 nolu KHK ile ihraç edildi.

Demirdizen, muhaliflerin işlerinden ihraç edildiğini ve toplumun adaletsizliğe, hukuksuzluğa itiraz etmesi gerektiğini söyledi.

Kadıköy Toplum Sağlığı Merkezindeki hekimlik görevine KHK uygulamasıyla son verilen Demirezen, meslek örgütü TTB çalışmalarında ve işçi sağlığı konularında demokratik mücadelede tanınmış bir isim.

Cumhuriyet’ten Sibel BAHÇETEPE’nin bildirdiğine göre Dr. Hüseyin  Demirezen, AKP iktidarının kendisine yönelik muhalif kesimleri birer birer kamu iş yerlerinden ihraç ettiğini açıkladı.

Demirezen açıklamasında “Bizlerin kamudan ihraç edilmesi şüphesiz kişisel mağduriyetlere yol açıyor ama daha büyük endişeyi her kamu çalışanı gündelik hayatında hissediyor olması oluşturuyor. En büyük risk birey ve toplumun geneli için bu belirsizliktir. İçinde adalet, hakkaniyet barındırmayan bu kararlar toplumun bir arada yaşamasını sabote etmektedir. Geniş mağdur toplumsal taban bu adaletsizliğe, hukuksuzluğa, bu keyfiyete birlikte itiraz etmeli” dedi.

OHAL’in kendi hukukuna bile uymayan şekilde gelişmelerin yaşandığını söyleyen Demirdizen, “İktidar her ne kadar OHAL’i FETÖ darbesi gerekçesiyle uygulamaya koyduğunu söylemiş olsa da ilk günden bu yana bütün toplumsal muhalefeti hedef alan bir baskı ve yaptırım uyguluyor” dedi. İktidarın KHK’lerle yaptıklarında bir hukuk, mantık, adalet aramadığını belirten Demirdizen “Muhalif olmanın kendisi ihraç edilmede yeterli olabiliyor. İktidar bloku dışındaki insanlar, değişik özelliklerle bu uygulamalardan nasibini alıyor” diye konuştu.

 

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar