İstanbul Havalimanında iş cinayeti: bir işçi yaşamını yitirdi

İstanbul Hava limanında dün öğle saatlerinde yaşanan iş kazasında bir işçi olay anında, diğer işçi de kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tutuluyor. İşçilerden aldığımız bilgiye göre, TGS araç bakım atölyesinde tamire alınan taşıyıcı araç, liftten kurtularak işçilerin üzerine düştü. Dün öğle saatlerindeki vardiya çalışmasında gerçekleşen korkunç olayda Erkan Şengül isimli TGS işçisi hemen hayatını kaybetti. Mümin […]

İstanbul Hava limanında dün öğle saatlerinde yaşanan iş kazasında bir işçi olay anında, diğer işçi de kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tutuluyor.

İşçilerden aldığımız bilgiye göre, TGS araç bakım atölyesinde tamire alınan taşıyıcı araç, liftten kurtularak işçilerin üzerine düştü.

Dün öğle saatlerindeki vardiya çalışmasında gerçekleşen korkunç olayda Erkan Şengül isimli TGS işçisi hemen hayatını kaybetti. Mümin Özgül isimli işçi ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı halen hastanede yoğun bakımda.

Yaşamını yitiren işçinin cenazesinin uzun süre yerde bekletildiği, yaralı işçinin de hastaneye kaldırılmasında ciddi gecikme yaşandığı ve ailelerin buna tepki gösterdi.  Tamir atölyesinin bulunduğu sahada çalışır vaziyette olması gereken kameraların da çalışmadığı işçiler tarafından bildiriliyor.

Araç kaldırma Liftlerinde teknik sorun olduğu, aracı yüksekte tutan mandalların arızalı olduğu iddiaları da işçiler arasında konuşuluyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar