HEY Tekstil İşçileri Direnişlerini Anlatıyor

HEY Tekstil işçileri düzenli olarak Bakırköy Özgürlük Meydanında yaptıkları basın açıklamalarını sürdürüyor. Direnişin 199. gününde İstanbulun çeşitli ilçelerinde direniş süreçlerini ve taleplerini anlatan işçiler  Bakırköy Özgürlük Meydanında AKP'ye ve Patron Aynur Bektaşa seslendi.

HEY Tekstil işçileri düzenli olarak Bakırköy Özgürlük Meydanında yaptıkları basın açıklamalarını sürdürüyor. Direnişin 199. gününde İstanbulun çeşitli ilçelerinde direniş süreçlerini ve taleplerini anlatan işçiler  Bakırköy Özgürlük Meydanında AKP’ye ve Patron Aynur Bektaşa seslendi.

Türkiye genelinde 3600 İstanbul özelinde ise 1900 emekçiyi, Aynur Bektaş ve Süreyya Bektaş’ın mağdur ettiğini söyleyen işçiler ‘3,5 aylık maaşımızı, kıdem ve ihbar tazminatlarımız gasp edildi, istiyoruz’ dedi. 

Patronlar Aynur Bektaş ve Süreyya Bektaş’ın kendi fabrikalarını hukuksuzca kapatarak Timberland, Disney, Espirit gibi ünlü markalarla başka şahıslar üzerinden merdiven altı üretime devam ettiklerini belirten işçiler, Aynur ve Süreyya Bektaş’a seslenerek ‘ Devletten aldığınız teşvik primlerini nereye harcadınız?’ diye sordu.

İnsan haklarına uymayan şartlarda çalıştıklarını belirten işçiler ‘Teşvik Primleri’ konusunun araştırılmasını ve insan hakları komisyonunda dinlenmelerini talep etti.

Sık sık ‘Yaşasın Sınıf Dayanışması, İşçiyiz haklıyız kazanacağız’ sloganları atan işçiler daha sonra Taksim Meydanında yapılacak yürüyüş ve basın açıklamasına katılım çağrısı yaparak basın açıklaması sonlandırıldı.

hey-tekstil-iscileri-direnislerini-anlatiyor-bakırkoy-25-08-2012-2

hey-tekstil-iscileri-direnislerini-anlatiyor-bakırkoy-25-08-2012

İlgini çekebilecek diğer içerikler