Hacettepe emekçileri servis hakkı için eylem yaptı

Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü emekçileri, servislerin kısıtlanması uygulamasına geçen üniversite yönetimini protesto ederek, ulaşım haklarının iyileştirilmesini istedi. Bu sabah gerçekleşen eylemle birlikte, Hacettepe Üniversitesi emekçilerinin, üniversite yönetiminin aldığı ‘personel servislerinin azaltılması’ kararına tepkileri daha somut olarak ortaya konuldu. Okulda faaliyet yürüten sendikalar tarafından çağrısı yapılan eyleme çok sayıda üniversite emekçisi katıldı. Eylem boyunca kampüs içinde […]

Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü emekçileri, servislerin kısıtlanması uygulamasına geçen üniversite yönetimini protesto ederek, ulaşım haklarının iyileştirilmesini istedi.

Bu sabah gerçekleşen eylemle birlikte, Hacettepe Üniversitesi emekçilerinin, üniversite yönetiminin aldığı ‘personel servislerinin azaltılması’ kararına tepkileri daha somut olarak ortaya konuldu.

Okulda faaliyet yürüten sendikalar tarafından çağrısı yapılan eyleme çok sayıda üniversite emekçisi katıldı.

Eylem boyunca kampüs içinde ulaşım aracı olan ringlerin ve diğer araçların kampüse girişi engellendi.

Yapılan basın açıklamasında, “Ey bizi yönetenler, makamlarınız için tahsis edilen araçları bu uygulamanın dışında tutarken, neden personeli toplanma noktasından alırsınız, neden güzergahlar üzerine durak koymazsınız” denildi.

Üniversite yönetiminin kendilerine 10 otobüs sözü verdiğini belirten emekçiler, bu sözün tutulmadığını, 10 otobüs yerine 2 otobüs ve 6 minibüs verildiğini, bunun üzerine rektörlükle yapılan toplantıyı terk ettiklerini, üniversitenin duyurusunu paylaştıkları güzergahların uzlaşmayla alınan kararı yansıtmadığı vurgulandı.

Yürüyüş ortak basın açıklamasının okunmasının ardından servis hakları sağlanana kadar mücadelenin devam edeceği vurgulanarak sonlandırıldı.(Kaynak:haber.sol.org)

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar