Emekli Dayanışma Sendikası “emekliler, yaşlılar adalet yürüyüşündeyiz”

Emekli Dayanışma Sendikası (EDS) yaptığı açıklamayla, “Adalet Yürüyüşü”nde yer aldıklarını ve sendika olarak Adalet Mitingine  katılacaklarını bildirdi. “Dünden bu güne biriken sermayeyi ve değerleri emeği ile üreten emekliler yaşlılar olarak hep birlikte 9 Temmuz 2017 de Maltepe’de olacağız” sözleriyle mitinge katılacağını dile getiren EDS, açıklama metninde şöyle seslendi: Adalet için Yürüyoruz! Hayat sürdürülmesi gereken bir […]

Emekli Dayanışma Sendikası (EDS) yaptığı açıklamayla, “Adalet Yürüyüşü”nde yer aldıklarını ve sendika olarak Adalet Mitingine  katılacaklarını bildirdi.

“Dünden bu güne biriken sermayeyi ve değerleri emeği ile üreten emekliler yaşlılar olarak hep birlikte 9 Temmuz 2017 de Maltepe’de olacağız” sözleriyle mitinge katılacağını dile getiren EDS, açıklama metninde şöyle seslendi:

Adalet için Yürüyoruz!

Hayat sürdürülmesi gereken bir mücadeledir.

Biz daha ölmedik!

Bizi Yok saysanız da biz varız diyen emekliler, yaşlılar adalet yürüyüşündeyiz.

Yürüyerek, alkışlayarak, “hoş geldiniz, güle güle yolunuz açık olsun, bizi unutmayın” diyerek. El sallayarak, yürüyüşü takip ederek yürüyoruz.

Hukuku çiğnenen, güven duygusu sarsılan, ötekileştirilen emekliler yaşlılar olarak yürüyoruz…

Geçmişle gelecek arasında köprü, kuşaklararası dayanışmanın güvencesi emekliler yaşlılar olarak toplumsal yaşamda ahlak, hukuk, eşitlik saygı kavramlarının yeniden inşası için yürüyoruz.

Varlıkları provokasyon ve tehdit olanların yürüyüş boyunca adalet yürüyüşüne karşı sergiledikleri tavırlara, duruşlara karşı yürüyoruz.

Dünden bu güne biriken sermayeyi ve değerleri emeği ile üreten emekliler yaşlılar olarak hep birlikte 9 Temmuz 2017 de Maltepe’de olacağız.

Adalet yürüyüşümüz Maltepe’de bitmeyecek!

Yaşama hakkımızı yok sayan ekonomik sosyal politikalara ve uygulayıcılarına karşı: toplumsal yaşamda eğitimin, sağlığın, çalışma yaşamının insana ve insan emeğine saygı temelinde yeniden planlanıncaya ve eşitlik özgürlük temelinde toplumsal barış inşa edilinceye kadar mücadeleye devam…

Voltaire’nin dediği gibi “ Özgürlük adaletten başka bir şey değildir.

Adalet yürüyüşümüz devam edecektir.

Emekliler Dayanışma Sendikası  Genel Merkez Yönetim Kurulu

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar