Bakırköy Zeytinlik Pazarı Sahipsiz Değil!

Pazar yeri esnafı, Bakırköy Zeytinlik Pazarı yıkımına karşı yürüdü. Bakırköy-Zeytinlik Halk Pazarı yeri esnafı ve Bakırköy halkı pazar yerine sahip çıkıyor. Bakırköy-Zeytinlik Pazar yerinin belediye tarafından yıkılıp rant projesi yapılmasına ve işyerlerinden edilmesine karşı tavır alıyor. Çarşı esnaf ve duyarlı Bakırköy halkı örgütlenerek dayanışma içinde pazar yerine ve kent yaşamı hakkına sahip çıkıyor. Belediye ekipleri […]

Pazar yeri esnafı, Bakırköy Zeytinlik Pazarı yıkımına karşı yürüdü.

Bakırköy-Zeytinlik Halk Pazarı yeri esnafı ve Bakırköy halkı pazar yerine sahip çıkıyor.

Bakırköy-Zeytinlik Pazar yerinin belediye tarafından yıkılıp rant projesi yapılmasına ve işyerlerinden edilmesine karşı tavır alıyor. Çarşı esnaf ve duyarlı Bakırköy halkı örgütlenerek dayanışma içinde pazar yerine ve kent yaşamı hakkına sahip çıkıyor.

Belediye ekipleri Pazar yerindeki esnafı boşaltılması amacıyla baskılarını artırmış, kısa bir süre önce de pazar yerinin elektrik, doğal gaz ve suyunu kesmişlerdi. Boşaltma ve yıkım için gelen belediye ekiplerine karşı direnen pazar esnafı, mahkemenin projeyi durdurma kararını göstererek belediye ekipleri saldırısını durdurmuşlardı.

Pazar esnafı ve Bakırköylüler, Bakırköy belediye başkanına tepki göstererek eleştiriyor. CHP merkezinin başkanın keyfi tutumları karşısında duyarsız kalışına ve özellikle belediye başkanı Dr. Bülent KERİMOĞLU’nun pazar yeri konusundaki haksız ve hukuksuz tutumuna tepkililer.

Bir süre önce işçilerle sözleşme yapmaktan kaçınan ve ücretlere zam yapmak istemeyen başkan, emek kamuoyunda kınanmıştı. Pazar yeri konusunda esnaf aleyhine sürdürdüğü yıkıcı tutumu nedeniyle de “Emek ve emekçi düşmanı” ilan edilmişti.

Esnaf ve bakırköylüler, dört dönüm kadar arsa üzerine kurulu olan tarihi Zeytinlik Pazar yerinin kendilerine ait olduğunu, uzun yıllardır geçimlerini buradan sağladıklarını, rant hesaplarına kurban vermeyeceklerini açıklıyor.

Bakırköy- Zuhuratbaba Top Sahasında yapılan Veteranlar Futbol Şöleninde, pazar yeri esnafı dayanışma eylemi yaparak, Pazar yerinin Bakırköylülere ait olduğu ve kendilerinden habersiz hiçbir projeye izin vermeyeceklerini vurguladı.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar