Şişli Etfal hastanesi kapatılamaz!

Şişli Etfal Dayanışması’nın “Şişli Etfal kapatılmasın yerinde yapılsın” kampanyası kapsamında etkinlikler devam ediyor. Dün Hastane önünde yapılan basın açıklamasıyla kampanya çalışmaları paylaşılarak hastanenin yerinde yapılandırılması talebinde ısrarlı olunduğu vurgulandı. Bugüne kadar İstanbul’daki resmi kurumlardan hastanenin güçlendirilmesi çalışmalarından sonra, aynı kamu sağlık hizmetlerinin yerinde devam ettirileceğine dair güçlü bir açıklama gelmedi. Bunun yarattığı kaygı ve hastanenin […]

Şişli Etfal Dayanışması’nın “Şişli Etfal kapatılmasın yerinde yapılsın” kampanyası kapsamında etkinlikler devam ediyor.

Dün Hastane önünde yapılan basın açıklamasıyla kampanya çalışmaları paylaşılarak hastanenin yerinde yapılandırılması talebinde ısrarlı olunduğu vurgulandı. Bugüne kadar İstanbul’daki resmi kurumlardan hastanenin güçlendirilmesi çalışmalarından sonra, aynı kamu sağlık hizmetlerinin yerinde devam ettirileceğine dair güçlü bir açıklama gelmedi. Bunun yarattığı kaygı ve hastanenin rant paylaşımına kurban edileceği endişesi ve doğal olarak da tepkisi oluşmaya başladı. Kampanya şişli ve  komşu ilçelerde giderek sahipleniliyor ve “Şişli Etfal hastanesi taşınmasın” yaklaşımı daha yüksek ifade edilir oldu.

Basın açıklamasında Şişli Etfal Dayanışmasını oluşturan  şişli ve başka ilçelerden yurttaşların katıldığı imza kampanyasında gelinen aşama ifade edildi. 4o gün içerisinde sürdürülen imza kampanyasında 21.664 imza toplandı. Basın açıklamasında klasör haline getirilen ıslak imzalar basına gösterildi.

Öte yandan Şişli Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında, hastanenin yerinde dönüştürülmesi kararının da oy çokluğuyla alındığı açıklandı. Belediye meclisi ve  kurumları, hastanenin yerinde yapılandırılması talebinin gerçekleşmesine katkıda bulunacak.

İstanbul Tabipler Odasından Dr. Nazmi Algan yaptığı konuşmada, hastanenin yerinde kalmasına yönelik hassasiyeti ve talebi yineledi.

emek.org.tr

 

 

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar