Allegion’da işçisinin grevi altıncı gününde

İTO Kilit fabrikası (Allegion Emniyet ve Güvenlik Sistemleri) grevi altıncı gününde devam ediyor. Düzce’de kurulu olan İTO Kilit fabrikası (Allegion Emniyet ve Güvenlik Sistemleri) ile Türk Metal-İş arasındaki TİS görüşmelerinin tıkanması nedeniyle başlamıştı. Geçtiğimiz ekim ayında başlayan görüşmelerin tıkanması üzerine 26 Ocak’ta grev kararı alınmış, anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler 23 Şubat’ta greve çıkmıştı. Çok sayıda […]

İTO Kilit fabrikası (Allegion Emniyet ve Güvenlik Sistemleri) grevi altıncı gününde devam ediyor.

Düzce’de kurulu olan İTO Kilit fabrikası (Allegion Emniyet ve Güvenlik Sistemleri) ile Türk Metal-İş arasındaki TİS görüşmelerinin tıkanması nedeniyle başlamıştı.

Geçtiğimiz ekim ayında başlayan görüşmelerin tıkanması üzerine 26 Ocak’ta grev kararı alınmış, anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler 23 Şubat’ta greve çıkmıştı. Çok sayıda kadın işçinin bulunduğu fabrikada 246 kişi greve çıktı.

Allegion işçileri grev çadırında…

 

Fabrika önünde grev çadırı kuran işçilere destekler de sürüyor.

 “Direne direne kazanacağız”

Türk Metal İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi grev ilk gününde şu açıklamayı yapmıştı:

Ekim ayında ilk oturumumuzu yaptık, toplu sözleşme görüşmelerine başladık. Bugün de 23 Şubat 2018 uygulama kararını aldık. Biz bunu masada bitirmek için çok uğraştık, birçok bir şey istemedik. Bütün işyerleri ne veriyorsa biz de aynısını biz de yapalım, devam edelim, fabrikamızı kalkındıralım. Hem biz kazanalım, hem fabrika kazansın, hem işveren kazansın. Biz bunu istedik, çok bir şey istemedik ama maalesef bu noktaya geldik. Biz hiçbir zaman mücadeleden kaçmadık. Biz Türk Metal Sendikasıyız, bizim 210 bin üyemiz var. Kadrolarımızla hep birlikte buradayız. Bugüne kadar da direne direne kazanacağız dedik ve öyle de kazanacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar