Açlık grevinde tutuklama geldi!

OHAL KHK’ları ile ihraç edilen ve işlerine geri dönmek amacıyla 75 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, “terör örgütü faaliyetlerine yardım etme” iddiasıyla tutuklandı. Birçok yerde devam eden protesto ve destek eylemlerinde çok sayıda gözaltı yapıldı. Birçok yerde yapılan gözaltılar için sürenin 7 gün olduğu belirtiliyor. Engellemelerin, saldırıların ve göz […]

OHAL KHK’ları ile ihraç edilen ve işlerine geri dönmek amacıyla 75 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, “terör örgütü faaliyetlerine yardım etme” iddiasıyla tutuklandı.

Birçok yerde devam eden protesto ve destek eylemlerinde çok sayıda gözaltı yapıldı. Birçok yerde yapılan gözaltılar için sürenin 7 gün olduğu belirtiliyor.

Engellemelerin, saldırıların ve göz altıların sindiremediği demokratik kitle eylemleri yayılıyor. Tutuklamanın sona erdirilmesi ve gözaltındakilerin serbest bırakılması çağrıları yapılıyor.

Sendikalar, meslek örgütleri, parti ve derneklerin de içinde bulunduğu kurumlar tutuklamayı ve gözaltıları protesto ederek serbest bırakılma talebiyle gösteriler yapıyor.

23 mayıs günü yapılan Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerinde eylemlerde polis saldırıları yapılırken, yirmi dört kişinin gözaltına alındığı bildiriliyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar