65 YAŞ ÜSTÜ YURTTAŞLAR HAKLARI İÇİN SOKAĞA ÇIKIYOR

65 yaş üstü emekliler hakları için sokağa çıkıyor… Emekliler ve 65 yaş üstü yurttaşlar,  yaşam koşullarının giderek kötüleşmesine ve artan yasaklara karşı protesto eylemi yapacak. Pandemi sürecinde uygulanan yasakların kaldırılması, ekonomik ve sosyal hak kayıpları önlenmesi için Kadıköy İskele meydanında basın açıklaması eylemi yapacak.                       […]

65 yaş üstü emekliler hakları için sokağa çıkıyor…

Emekliler ve 65 yaş üstü yurttaşlar,  yaşam koşullarının giderek kötüleşmesine ve artan yasaklara karşı protesto eylemi yapacak. Pandemi sürecinde uygulanan yasakların kaldırılması, ekonomik ve sosyal hak kayıpları önlenmesi için Kadıköy İskele meydanında basın açıklaması eylemi yapacak.

65 yaş üstü emekliler de insan haklarına aykırı yasaklara karşı sokağa çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eylemi organize eden İstanbul Emekli Sendikaları Eylem Birliği Koordinasyonu, salgın koşullarında 65 yaş üçün uygulanan yasak ve kısıtlamaları ayrımcılık olarak nitelendiriyor. Yasak ve kısıtlamaları insan hak ve özgürlüklerine aykırı, aynı zamanda akıl ve bilim dışı olarak niteleyerek bunlara  son verilmesini istiyor.

DİSK Emekli Sen, Tüm Emekliler Sendikası ve Emekliler Dayanışma Sendikasına bağlı şube ve temsilcilikleri tarafından kurulan  İstanbul Emekli Sendikaları Eylem Birliği Koordinasyonu çağrısıyla saat 11.30’da bir basın açıklaması yapılacak.

Salgında 65 Yaş üstü yurttaşlara uygulanan adil olmayan yasak ve kısıtlamaların sona ermesi, yaşlı ve emeklilerin insan onuruna yakışır koşul ve olanaklarla yaşaması temasıyla düzenlenen eyleme emek ve meslek örgütleri, demokratik siyasi kurumlar, emekli yurttaşlar davet edildi.

emek. org.tr

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar