10 Ekim Ankara katliamı davası 5. Duruşması başladı

İki gün sürecek olan 10 Ekim Ankara katliamı davasının 5. Duruşması başladı. KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin 10 Ekim 2015’te düzenlediği “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi”nde 102 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın davası Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor. Duruşma öncesinde Ankara Adliyesi önünde açıklama yapıldı. 1 dakikalık saygı duruşunun yapıldığı açıklamada, “10 Ekim’i unutma unutturma” […]

İki gün sürecek olan 10 Ekim Ankara katliamı davasının 5. Duruşması başladı.

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin 10 Ekim 2015’te düzenlediği “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi”nde 102 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın davası Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor.

Duruşma öncesinde Ankara Adliyesi önünde açıklama yapıldı. 1 dakikalık saygı duruşunun yapıldığı açıklamada, “10 Ekim’i unutma unutturma” sloganları atıldı. 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği (10 Ekim-Der) Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, 15 gün sonra 2. yıl dönümüne gireceklerini ve 1,5 yıldır adalet mücadelesi verdiklerini hatırlattı.

Davanın tutuklu sanıklarının isimleri şöyle: İbrahim Halil Alçay, Resul Demir, Hüseyin Tunç, Mehmedin Baraç, Nihat Ürkmez, Hakan Şahin, Yakup Şahin Yakup Karaoğlu, Metin Akaltın, Erman Ekici, Burak Ormanoğlu, Hacı Ali Durmaz Abdülmüttalip Demir, Talha Güneş ve Abdulhamid Boz, Suphi Alpfidan, Hatice Akaltın, Esin Durgun. Firari sanıklar sanıklar ise şöyle; Ahmet Güneş, Bayram Yıldız, Deniz Büyükçelebi, Edremit Türe, Hasan Hüseyin Uğur, İlhami Balı, Kasım Dere, Muhammet Zana Alkan, Mustafa Delibaşlar, Nusret Yılmaz, Ömer Deniz Dündar, Savaş Yıldız, Yakup Selağzı, Kenan Kutval, Walentina Slobodjanjuk ve Cebrail Kaya.

10 Ekim Ankara Katliamı’nın ikinci yıldönümü nedeniyle anma töreni yapılması konusunda da açıklama yapıldı. 10 Ekim-Der başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, anma töreni için KESK, DİSK, TMMOB ve TTB ile birlikte hazırlık yaptıkları bilgisini verdi. Anma için Ankara Valiliği’ne randevu başvurusu yapıldığı ve valilikten geri dönüş beklendiği açıklandı.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar