“Evimiz yanıyor! Bu yangını söndüreceğiz!”

Politikleşen toplumsal yaşamda politika ve bağlantılı konularda, iktidar eksenli eleştiri ve öneriler giderek artmaya başladı.

Seçim gündemi: Dünya ve ülke koşulları, yaşadığımız sorunlar şöyle ya da böyle masaya yatırılıyor. AKP iktidarını sonlandırmak için muhalif çevrelerde yoğun çalışmalar sürüyor.

“Evimiz yanıyor! Bu yangını söndüreceğiz!”

İstanbul 3. Bölge TİP milletvekili adayı Özlem TEKE, bildirisine koyduğu bu uyarıcı başlıkla yaşadığımız iklim krizine ve yıkıcı etkilerine dikkati çekiyor.

“ Yerel ve küresel düzeyde mücadele eden, adil, eşitlikçi, çoğulcu ve özgürlükçü politikaları savunan bir Yeşiller Partisinin sözüne TBMM inde bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” diye seslenen Özlem Teke, çağrısını da şöyle yapıyor: “Yeşiller partisi olarak … eşitlik, özgürlük, kardeşlik, barış ve demokrasinin ülkemize hakim olması için, 21 yıldır Türkiye’nin her alanda yaşadığı yıkımın durdurulması ve umudun Yeşiller adaylarıyla yeşertilmesi için 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinde oylar Türkiye İşçi Partisine diyoruz”

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri yaklaşırken, siyaset gündemi de değişik yönleriyle yoğunlaşarak genişliyor. Politikleşen toplumsal yaşamda politika ve bağlantılı konularda, iktidar eksenli eleştiri ve öneriler giderek artmaya başladı.

Dünya ve ülke koşulları, yaşadığımız sorunlar şöyle ya da böyle masaya yatırılıyor. AKP iktidarını sonlandırmak için muhalif çevrelerde yoğun çalışmalar sürüyor.

AKP iktidarı 20 yıldır ülkeyi gericiliğe, yoksulluğa, yoksunluklara götürdü. Doğa yıkımları ve tahribatları çok arttı. Bir avuç sermaye ve yandaş kesim, iktidar olmanın avantajlarını kullanarak servetlerine servet kattı, toplumsal güçlerini ve örgütlenmelerini artırdı. En son AKP, Hüda parti gibi halk düşmanı yapıyla da kol kola girerek iktidar uğruna neler yapabileceğini gösterdi.

Emek ve özgürlük ittifakı, TİP artı yeşiller birlikteliği; seçim çalışmalarında, farklılıkları da içeren fakat AKP’den kurtulma eksenli anlayışlarla yerini alıyor.

İstanbul 3. Bölge de Avcılar ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren ve TİP listesi-Yeşiller Partisinden seçime girecek olan Özlem Teke, milletvekili adayı olarak sahada doğa, yaşam ve sanat dostu kurumları ziyaret ederek; ekoloji bağlantılı sorunları, iktidar ilişkileri, seçimler ve meclisin nasıl değerlendirilebileceği konularında sohbetler ve tartışmalar yapıyor.

Avcılar ilçesinde bulunan Avcılar Kültür Sanat Derneğinde dün gerçekleşen sohbet/tartışma bu anlamda çok verimli geçti. Karşılıklı öğrenme, eleştiri ve özeleştirilerle toplantı sürerken, Özlem Teke Yeşiller bağlantılı olarak ekoloji konularını anlattı. İlgiyle izlenen anlatımları ekoloji konularında ileride iş birlikleri yapalım önerilerine kadar uzandı.

Avcılar kültür sanat derneğinde TİP Yeşiller milletvekili adayı Özlem Teke ekoloji bağlantılı konuları ve düşüncelerini paylaştı.

Seçimler ve TBMM kürsü ve olanaklarının ekoloji bakımından kullanılması ve olanakların değerlendirmesinde aydınlatıcı bilgileri aktaran Özlem Teke, TİP çatısı altında seçime girilmesine dair detayları da paylaştı.

Emek.org.tr

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar