Yangınlar devam ediyor

Ege ve Akdeniz sahillerinde orman alanlarında  çıkan yangınlar devam ediyor. 88 yangının kontrol altına alındığı en az on  bölgede yangının sürdüğü açıklandı. Yangında yerleşim yerleri çok zarar gördü, canlılar yaşamlarını yitiriyor. Alınan bilgiye göre,  Antalya Manavgat Gebece Mahallesi Güğlendibi Beloluk mevkiinde yangına müdahalede bulunan arazözün alevler arasında kalması sonucu  Erdal Tokla ve Yaşar Cinbaş isimli işçiler […]

Ege ve Akdeniz sahillerinde orman alanlarında  çıkan yangınlar devam ediyor. 88 yangının kontrol altına alındığı en az on  bölgede yangının sürdüğü açıklandı.

Yangında yerleşim yerleri çok zarar gördü, canlılar yaşamlarını yitiriyor. Alınan bilgiye göre,  Antalya Manavgat Gebece Mahallesi Güğlendibi Beloluk mevkiinde yangına müdahalede bulunan arazözün alevler arasında kalması sonucu  Erdal Tokla ve Yaşar Cinbaş isimli işçiler hayatlarını kaybettiler..

Siyasal iktidar yangın söndürme konusunda zayıf kalırken eleştirilere, rant uğruna girişilen oyunlar sonucu THK nun yok edilmesine yönelik eleştirilere yanıt veremiyor.

Yangın söndürme filolarındaki zayıflık ve organize olamama nedeniyle yangınların sürdüğü ve zararların çok olduğu tartışılıyor.

Yerleşim yerlerinde yaşayan halkın tepkisi geç müdahale edildiği, yardıma gelinmediği, çevrelerinde yangın zararlarının yaşamlarını tehdit ettiği ve evcil hayvanlarını kaybettikleri yönünde…

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar