‘Mücadelemiz Hız Kesmeden Sürüyor, Sürecek!’

THY işçileri bugün Taksim Satış Bürosu önünde oturma eyleminin yedincisini gerçekleştirdi.  Grev hakkının kazanılmasının ardından işe dönüş mücadelesinde kararlı olduklarını belirten Hava-İş sendikası üyesi THY işçileri

THY işçileri taksim oturma eylemi Hava-İş 27.10.2012

thy-direnis-bilgisiTHY işçileri bugün Taksim Satış Bürosu önünde oturma eyleminin yedincisini gerçekleştirdi.  Grev hakkının kazanılmasının ardından işe dönüş mücadelesinde kararlı olduklarını belirten Hava-İş sendikası üyesi THY işçileri ‘Mücadelemiz hem yurt içinde hem de uluslararası planda hız kesmeden sürüyor, sürecek!’ dedi.

AKP Sendikalara Saldırıyor

Hava-iş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu adına basın açıklamasını yapan Harun DEMİREL, iktidar partisi AKP’nin sol beş yıldır sendikal hareketi kontrol altına almaya yönelik saldırılarının arttığına ve bu saldırılara konu olan sendikalardan birinin de Hava-iş Sendikası olduğunu belirtti.

Çelik-İş Sendikası ve Çalışma Bakanlığı uçak teknisyenlerini havacılık sektöründen ve sendikalardan koparmaya çalıştıklarını söyleyen Demirel  ‘Emekten yana bir gözle bakan herkes bugün en önemli görevlerden birinin, iktidar partisinin sendikal hareketi kontrolü altına alma çabasını yenilgiye uğratmak olduğunu’ vurguladı.thy-oturma-eylemi-hava-is-isciler-27-10-2012-9

AKP Sendikal Örgütlenmeyi Zorlaştıran Yasal Düzenlemeleri Kullanıyor

Demirel açıklamasında, AKP iktidarının sendikal örgütlenmeyi zorlaştıran düzenlemeleri kullandığı ve o nedenle yeni Toplu İş İlişkileri Kanunu’nun 12 Eylül’ün ruhunu korumaya devam ettiğini belirtti. ‘Mevcut yasa altında hükümet sendikalaşmayı baltalayan patronların yasa dışı davranışlarına ve baskılarına göz yummaya devam edecek’ diyen Demirel son yıllarda saldırılar yoğunlaştığını vurguladı.

Türk-iş yönetimi yalan söylüyor

AKP iktidarının Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olan Türk-iş’i kontrol etmek istediğinden bahseden Demirel ‘ Türk-iş başkanı Mustafa Kumlu bu mevkiiyi AKP’nin desteğiyle almıştır. Bu herkesin bildiği bir sırdır. Kumlu bu desteğin diyetini her adımda ödemektedir.’ dedi.

Türk-iş yönetiminin grev yasağı ve işten çıkarma uygulamasında hükümet ve THY yönetiminin suçsuz olduğu ve tek suçlunun Atilay Ayçin olmak üzere Hava-İş yönetimi, temsilcileri ve direnişçi işçiler olduğu yalanını yaymak istediğini vurguladı.

Oturma eylemine direnişçi HEY Tekstil işçileri, DHL işçileri, TKP 1920, Mücadele Birliği, EKA, İKD, TKP,  DİK, DEK destek verdi. Halaylar ve türküler eşliğinde eylem son buldu.

Emek.org.tr

THY işçileri taksim oturma eylemi Hava-İş 27.10.2012

THY işçileri taksim oturma eylemi Hava-İş 27.10.2012

THY işçileri taksim oturma eylemi Hava-İş 27.10.2012

thy-oturma-eylemi-hava-is-isciler-27-10-2012-6

thy-oturma-eylemi-hava-is-isciler-27-10-2012-7

thy-oturma-eylemi-hava-is-isciler-27-10-2012-8

İlgini çekebilecek diğer içerikler