Sendikadan istifa etmeyen, E-Devlet şifresini vermeyen işçiler işten atıldı

Sendika düşmanlığına bir yenisi daha eklendi. Sendikalı olma hakkı, Muğla TÜVTÜRK AŞ patronu tarafından çiğnendi. Muğla Taşıt Muayene İstasyonlarında ( Muğla, Fethiye, Bodrum, Marmaris istasyonlarında) çalışan Nakliyat-İş üyesi 12 işçi, sendikalı oldukları E-Devlet şifrelerini patrona vermedikleri için işten çıkarıldı. Nakliyat-İş Genel Merkezi’nin konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında, sendikal örgütlenme gerçekleştiren ve 19.07.2018 tarihinde sendika tarafından 6356 […]

Sendika düşmanlığına bir yenisi daha eklendi. Sendikalı olma hakkı, Muğla TÜVTÜRK AŞ patronu tarafından çiğnendi.

Muğla Taşıt Muayene İstasyonlarında ( Muğla, Fethiye, Bodrum, Marmaris istasyonlarında) çalışan Nakliyat-İş üyesi 12 işçi, sendikalı oldukları E-Devlet şifrelerini patrona vermedikleri için işten çıkarıldı.

Nakliyat-İş Genel Merkezi’nin konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında, sendikal örgütlenme gerçekleştiren ve 19.07.2018 tarihinde sendika tarafından 6356 Sayılı Yasaya göre bakanlığa yetki başvurusu yapılması üzerine işçi kıyımları gerçekleşti.

Nakliyat-İş Retweetledi

@Nakliyatsendika

Muğla Taşıt Muayene İstasyonunda Sendikamız Üyesi 12 İşçi, Sendikaya Üye Olduğu, E-Devlet Şifresini Vermediği Gerekçesi ile İşten Çıkarıldı.

Tüvtürk Muğla Taşıt Muayene İstasyonunda Atılan İşçiler Geri Alınsın

Sendikaya Üye Olmak Anayasal Haktır Engellenemez.

İŞÇİLERE SİLAHLI TEHDİT

İşçilerle işverenlerin ve iş ortaklarının birlikte yaptığı toplantıya ilişkin skandal bir detay dikkat çekti. İşverenler ve iş ortakları, görünecek şekilde bellerinde tabancalar takarak baskı ve tehdit ortamı yaratırken “sendikadan istifa edin, e-devlet şifrenizi verin, yoksa işten çıkartırım” diyerek işçileri tehdit ettiler.

İŞÇİLER SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Yaşananlara ilişkin Cumhuriyet Savcılıklarına, Jandarma ve Polis Merkezlerine işçiler suç duyurusunda bulundular.

NAKLİYAT-İŞ: HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Nakliyat-İş sendikası tarafından yapılan açıklamada “Sendikaya üye olmak anayasal ve yasal bir haktır” ifadesiyle sendikal hakka dikkat çekilerek, Muğla Taşıt Muayene İstasyonlarında baskı ve tehditlerin kabul edilemeyeceği belirtildi. Sendika üyesi işçilerin anayasal, yasal örgütlenme, sendikaya üye olma, sözleşme haklarına sahip çıkılacağı ve mücadelenin fiili olarak başlayacağı vurgulandı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar