Salihli JES direnişine jandarma saldırısı: gözaltılar var

Manisa’nın Salihli İlçesi’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde ÇED sürecine başvurmadan başlatılan Jeotermal Enerji Santrali (JES) için direniş sürüyor. Bu sabah direniş yerine yapılan saldırıda yaklaşık 30 direnişçinin jandarma tarafından gözaltına alındığı bildiriliyor. JES direnişinin sürdüğü Hacıbektaşlı Mahallesi’nde, yurttaşların yol üzerindeki eylemleri jandarma saldırısına uğradı.  Jandarma ekipleri, doğayı savunmak için kurulan sergiyi ve yola gerilen üzümleri dağıttı. Saldırı […]

Manisa’nın Salihli İlçesi’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde ÇED sürecine başvurmadan başlatılan Jeotermal Enerji Santrali (JES) için direniş sürüyor.

Manisa- Salihli JES direnişi, jandarma saldırısına rağmen sürüyor.

Bu sabah direniş yerine yapılan saldırıda yaklaşık 30 direnişçinin jandarma tarafından gözaltına alındığı bildiriliyor.

JES direnişinin sürdüğü Hacıbektaşlı Mahallesi’nde, yurttaşların yol üzerindeki eylemleri jandarma saldırısına uğradı.  Jandarma ekipleri, doğayı savunmak için kurulan sergiyi ve yola gerilen üzümleri dağıttı. Saldırı sırasında jandarma ekiplerinin kimyasal gaz kullandı. Fenalaşan bir yurttaş hastaneye götürüldü. Saldırı sırasında 30 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan Salihli Çevre Derneği Başkanı, Halkevleri Hukuk Dairesi avukatlarından Seçil Ege, bacağından yaralandı. Jandarma ekipleri Ege’nin avukat olduğunu öğrenince gözaltı aracından indirmeye çalıştı.

Kamuoyu jandarmanın telefon kırma hamlesini izledi

Jandarma : “BU TELEFONDA ÇOK GÖRÜNTÜ VAR, KIRALIM”

Saldırı sırasında jandarma görüntülerin kamuoyuna yansımasını engellemek için o esnada yaşananları telefonu ile kaydeden bir direnişçiyi de gözaltına aldı. Telefona bir süre el koyan jandarma görüntüleri yok etmek için telefonu kırmayı da tartıştı, telefon bu esnada kayıttaydı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar