Polis Cizre’de bir çocuğu daha öldürdü

AKP’nin katil polisleri, Cizre’de 12 yaşındaki Nihat Kazanhan adlı çocuğu başından vurarak öldürdü. Günlerdir Cizre halkına dönük saldırılarda bulunan polisler, Hatip Dicle’nin barış konuşması yaptığı gün,Yafes Mahallesi’ndeki gençlerin üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonucu 12 yaşındaki Nihat Kazanhan başından vuruldu. Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kazanhan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra görgü tanıklarından Yahya Ertene olayla […]

AKP’nin katil polisleri, Cizre’de 12 yaşındaki Nihat Kazanhan adlı çocuğu başından vurarak öldürdü.

Günlerdir Cizre halkına dönük saldırılarda bulunan polisler, Hatip Dicle’nin barış konuşması yaptığı gün,Yafes Mahallesi’ndeki gençlerin üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonucu 12 yaşındaki Nihat Kazanhan başından vuruldu.

Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kazanhan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan sonra görgü tanıklarından Yahya Ertene olayla ilgili, ‘Bizim evimiz oraya yakındır. Her zaman orada top oynadığımız ve bazen oturduğumuz yerdir. Son günlerde zaten polislerin tek işi gelip hiç bir olay, eylem etkinlik yokken gaz bombaları ve silahla ateş açarak giderlerdi. Bugün de öyle bir durumdu. Polisler geldi, çocuklara bağırıp, çağırıp, daha sonra gaz bombaları attı. Ardından silah sesleri geldi ve baktık bir çocuk başından aldığı bir mermi ile yere düşmüş’ dedi.

Cizre’de son günlerde yapılan polisin silahlı ve gaz bombalı saldırılarında 4 yurttaş yaşamını yitirmişti.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar