Erdoğan’ın kahraman dediği polis, Hakan Yaman’a öldüresiye işkence yaptı

Polis terörünü gün gibi ortaya koyan görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. Sarıgazi’de Gezi Parkı direnişine destek eylemleri sırasında Hakan Yaman isimli kişinin polislerce öldüresiye dövüldüğü ve ateşin içine atıldığı görülüyor. Avukatın mahkemeye yaptığı başvuruda vahçet ve işkence detaylı olarak anlatılıyor. Kısa mesafeden Yaman’ın karnına gaz bombası atan polisler, Avukat Elif Eylem Kınacılar’ın verdiği bilgilere göre […]

Polis terörünü gün gibi ortaya koyan görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. Sarıgazi’de Gezi Parkı direnişine destek eylemleri sırasında Hakan Yaman isimli kişinin polislerce öldüresiye dövüldüğü ve ateşin içine atıldığı görülüyor.

Avukatın mahkemeye yaptığı başvuruda vahçet ve işkence detaylı olarak anlatılıyor.

Kısa mesafeden Yaman’ın karnına gaz bombası atan polisler, Avukat Elif Eylem Kınacılar’ın verdiği bilgilere göre sert bir cisimle gözünü çıkarıyor.

Erdoğan’ın kahraman polisinin vaşhetinin görüntüleri ve ayrıntıları:

Hakan Yaman, 3 Haziran 2013 günü saat 22.30-23.00 sıralarında Sancaktepe Birgül Sokakta bulunan evine gitmek için Sancaktepe Demokrasi Caddesi’nden geçmekte iken TOMA’da görevli 5 polis tarafından ölümüne kast edercesine saldırıya uğramış, gözünü kaybetmiş, ciddi bir şekilde yaralanmıştır.

Servis şoförü olarak çalışmakta olan Yaman, aracını park ettikten sonra evine gitmekte iken, o tarihte vuku bulan olaylarla ilgisi yokken (olsa bile uğradığı saldırının hukuki geçerliği yoktur) bölgede görev alan polis memurları ve TOMA’da görevli polislerin müdahale etmesi sonucu atılan gaz bombası ile sağ karın boşluğundan vurulmuştur. Yere düşmesi üzerine 5 kişilik kolluk kuvveti grubu tarafından yerde sürüklenerek ve dövülerek işkence edilmiş, bu sırada polislerden biri tarafından gözüne sert bir cisim sokularak gözü çıkarılmıştır. Yerde haraketsiz kalan Hakan Yaman o sırada yakında yanmakta olan ateşin içine polisler tarafından atılmıştır.

Olay tartışmasız biçimde işkencedir. Çünkü 5 polis dakikalarca darp etmiş, yetmemiş gözünü çıkarmış, o da yetmemiş ölmesi için ateşe atmıştır. Tüm bu olay silsilesi kayıtlar ve videodan da görüleceği üzere şüpheliler canavara bir hisle bu eylemlerini gerçekleştirmiştir.

Yaman’ın öldüğünü düşünen polisler olay yerinden uzaklaşmıştır. Polis memurlarının uzaklaşmasından sonra kendi çabasıyla ateşken çıkmış ve çevredeki insanların yardımı ile Sancaktepe Bölge Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Burada mağdurun durumu ağır olduğu için ilk müdahale yapılamamış ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Adli raporda da belirtildiği üzere, Yaman’ın baş ve yüz kısımnda ciddi hasar oluşmuş, elmacık ve çene kemikleri ile alın ve burun kemikleri kırılmış, sol gözde görme kaybı meydana gelmiş ve vücudun muhtelif kısımları ciddi şekilde yanmıştır.”

İlgini çekebilecek diğer içerikler