Öğrenciler YÖK’e Karşı Ankara’da Yürüdü

Genç-Sen, Gençlik Muhalefeti, TKP’li Öğrenciler ve Öğrenci Kolektiflerinin çağrısıyla YÖK’e ve YÖK düzenine karşı öğrenciler Ankara’da yürüdü. Binlerce öğrenci ‘AKP kaybedecek, Üniversite kazanacak’ dedi

Öğrenciler YÖK'e karşı ankarada yürüdü

Genç-Sen, Gençlik Muhalefeti, TKP’li Öğrenciler ve Öğrenci Kolektiflerinin çağrısıyla YÖK’e ve YÖK düzenine karşı öğrenciler Ankara’da yürüdü. Binlerce öğrenci ‘AKP kaybedecek, Üniversite kazanacak’ dedi.

Ülkenin dört bir yanından öğrenciler sabahın erken saatlerinde bir araya geldi. Yürüyüş Ankara Siyasal Bilimler Fakültesi önünde başladı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı eylemde ‘YÖK kalkacak, Polis Gidecek, “AKP kaybedecek, üniversite kazanacak” ,”Ölümler kapıdayken susulmaz”, “Biz yaşamı uğruna ölecek kadar sevdik” “Eşit bilimsel anadilde eğitim”, “Tutuklu öğrencilere özgürlük” “YÖK’e hayır” “Yaşasın hakların kardeşliği” sloganları atıldı.

Kızılay’a yürümek isteyen öğrencilerin önü Ziya Gökalp caddesi üzerinde polis barikatıyla kesildi. Barikat önünde öğrenci grupları temsilcileri YÖK’ü eleştiren konuşmalar yaptı ve taleplerini. Eylem barikatın önünde halaylarla son buldu.

Emek.org.tr

Fotoğraf: Sendika.Org

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler