Maraş katliamı

19-26 Aralık 1978 Maraş katliamı… 43 yıl önce yaşandı. Maraş katliamı, halkın ve devrimcilerin bilincinde emperyalist ABD  ajanlarının yerli halk düşmanı faşist işbirlikçilerle düzenlediği halk  katliamıdır. Bu gerçeği değiştiremediler… Planlayan ve uygulayan katillerin hiçbiri açığa çıkarılmadı.  Yargılanmadı. Milletvekilliği payesiyle ödüllendirilenler dahi oldu… Emekçi halklarımıza yönelik katliamlardan bir olan Maraş katliamında, devrimcilerin varlığı ve direnişi katliamın […]

19-26 Aralık 1978 Maraş katliamı… 43 yıl önce yaşandı.

Maraş katliamı, halkın ve devrimcilerin bilincinde emperyalist ABD  ajanlarının yerli halk düşmanı faşist işbirlikçilerle düzenlediği halk  katliamıdır.

Bu gerçeği değiştiremediler…

Planlayan ve uygulayan katillerin hiçbiri açığa çıkarılmadı.  Yargılanmadı. Milletvekilliği payesiyle ödüllendirilenler dahi oldu…

Emekçi halklarımıza yönelik katliamlardan bir olan Maraş katliamında, devrimcilerin varlığı ve direnişi katliamın daha büyük olmasını engellemiştir.

Alevi inancından halkımız ve devrimciler hedef alındı. Devlet bu konuda sorumludur. Katilleri, planlayıcıları ortaya çıkarmadı.

Maraş katliamı unutulmaz… Sorumluları saklanamaz, korunamaz… Tarihsel hesaplaşma olmamıştır.

Halkların tarihinde gerici faşist egemenliğin halkımıza yaşattığı bu vahşeti unutturmayacağız.

Katliamda yaşamını yitiren insanlarımızı saygıyla anıyoruz.

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar