KESK Üyelerinin Altısına Tahliye

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen 9’u tutuklu 15 kadın KESK’li kadın yönetici ve üyenin duruşması için binlerce insan sabah saatlerinden itibaren Ankara Adliyesi önünde toplanmaya başladı.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen 9’u tutuklu 15 kadın KESK’li kadın yönetici ve üyenin duruşması için binlerce insan sabah saatlerinden itibaren Ankara Adliyesi önünde toplanmaya başladı. Öğle saatlerinde başlayan davaya Türkiye’den ve yurt dışından bir çok insan hakları savunucusu da gözlemci olarak katıldı.

İçeride dava başladığında adliye önünde bir çok emekçi ‘’KESK’li tutsaklar onurumuzdur’’ ,’’KESK’li kadınlar yalnız değildir’’ ,’’Baskılar bizi yıldıramaz’’ sloganları attı.

Anadilde savunmaya red
Duruşma başında SES Kadın Sekreteri Bediye Yorgun ile Tüm Bel-Sen Basın Yayın Sekreteri Güler Elveren’in kimlik tespitlerinin anadilde yapılmasında bir sorun görmeyen mahkeme heyeti, savunmaların anadilde yapılmasına müsaade etmedi.

KCK kapsamında yargılanan KESK’lilerden Canan Çalağan, Nurşat Yeşil, Hülya Mendilligül, Belkız Yurtsever, Hatice Beydilli Kahraman, Evrim Özdemir Oğraş tahliye olurken, BES Kadın Sekreteri Bedriye Yorgun, Tüm Bel-Sen Basın Yayın Sekreteri Güler Elveren ve Eğitim-Sen Ankara 2 Nolu Şube Kadın Sekreteri Güldane Erdoğan’ın tutukluluklarının devamına karar verildi.

Duruşma 13 Aralık 2012 tarihine ertelendi.

Emek.org.tr

Fotoğraf: Sendika.Org

İlgini çekebilecek diğer içerikler