KESK Mali Sekreteri Elif Çuhadar’ın serbest bırakılması istendi

KESK Mali Sekreteri Elif Çuhadar’ın gözaltına alınmasına karşı  “Elif Çuhadar serbest bırakılsın” içerikli eylem ve çağrılar yapılıyor. İzmir KESK şubeler platformunun eyleminde Elif Çuhadar’ın serbest bırakılmasını istenirken, KESK genel merkezi de sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı: “Mali Sekreterimiz Elif Çuhadar sabah saatlerinde gözaltına alınmıştır. Bir kez daha belirtiyoruz: Emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle […]

KESK Mali Sekreteri Elif Çuhadar’ın gözaltına alınmasına karşı  “Elif Çuhadar serbest bırakılsın” içerikli eylem ve çağrılar yapılıyor.

İzmir KESK şubeler platformunun eyleminde Elif Çuhadar’ın serbest bırakılmasını istenirken, KESK genel merkezi de sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı:

“Mali Sekreterimiz Elif Çuhadar sabah saatlerinde gözaltına alınmıştır. Bir kez daha belirtiyoruz: Emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve aktivistleri AKP’nin kurumları, üyeleri değildir. Kurumlar ya da bireyler hükümetin politikalarını onaylamak zorunda değildir.”

Elif’e özgürlük

Uluslararası emek kamuoyunda da Elif Çuhadar’ın serbest bırakılmasına yönelik talepler dile getiriliyor.

İngiltere’nin en büyük sendikası olan Kamu İşçileri Sendikası (UNISON), gözaltına alınan KESK MYK Üyesi Elif Çuhadar’ın derhal serbest bırakılmasını istedi.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar