İstanbul Müzik Festivali sponsoru “sendika düşmanı DHL” protesto edildi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği ve 4-29 haziran tarihlerini kapsayan 41. İstanbul Müzik Festivali’nin sponsoru olan ve Türkiye’de onlarda işçiyi sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkaran DHL firması, direnişçi işçiler tarafından protesto edildi. Kadıköy Sürreyya Operası önünde biraraya gelen işçiler DHL firmasını teşhir etmek ve direniş hakkında halka bilgi vermek amaçlı bildiri dağıttı,”İstanbul Müzik Festivali Sponsoru […]

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği ve 4-29 haziran tarihlerini kapsayan 41. İstanbul Müzik Festivali’nin sponsoru olan ve Türkiye’de onlarda işçiyi sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkaran DHL firması, direnişçi işçiler tarafından protesto edildi.

Kadıköy Sürreyya Operası önünde biraraya gelen işçiler DHL firmasını teşhir etmek ve direniş hakkında halka bilgi vermek amaçlı bildiri dağıttı,”İstanbul Müzik Festivali Sponsoru DHL Lojistik A.Ş sendikal haklara saygı duymuyor”,”DHL’de sendika düşmanlığına son!”,”DHL’de 363 gündür direniyorlar haberiniz var mı” yazılı dövizler taşıdı.

Konser için gelen dinleyiciler DHL işçilerinin de sesine kulak verdi.

Konsere gelen dinleyiciler DHL işçilerinin eylemine ilgisiz kalmayarak baskıyı kabul edilemez bulduklarını belirtti. Bazı dinleyiciler ise konsere katılmayarak DHL’yi protesto etti.

Emek.org.tr

dhl-iksv-tumtis-1

İlgini çekebilecek diğer içerikler