Katil İsrail devleti Hastaneyi vurdu!

Katil İsrail devletinin Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesine yaptığı bombardımanda yüzlerce insan yaşamını kaybetti!

İsrail  insanlık dışı saldırılarıyla katliama devam ediyor! Katil İsrail devletinin Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesine yaptığı bombardımanda yüzlerce insan yaşamını kaybetti!

Gazze’ye yönelik sürdürdüğü katliam saldırılarına dün akşam saatlerinde bir yenisini daha ekledi.

İsrail’in kısa bir süre önce hava saldırısında Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesinde yaralı ve hastalar, hastanede kalmakta olan binlerce insandan en az 800 insanın yaşamını yitirdiği açıklandı.

Filistin Yönetiminin Gazze’deki Medya Ofisi Başkanı Salam Marouf saldırıyı ve kayıpları doğrulayarak İsrail’in savaş suçu işlediğini belirtti, saldırı sonrasında “Şifa Tıp Kompleksi’ne onlarca ölü ve yaralı getirildiğini” açıkladı.

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesini bombalamasını “katliam” olarak niteledi ve bunun “kabul edilemez” olduğunu bildirdi.

MSF, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’de hastaları tedavi eden ve yerinden edilmiş Gazzelilere ev sahipliği yapan hastaneyi bombalaması karşısında dehşete düştüklerini belirterek, “Bu bir katliamdır. Kesinlikle kabul edilemez.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, hiçbir şeyin bir hastaneye, oradaki çok sayıda hastaya, sağlık çalışanına ve oraya sığınanlara yönelik bu şok edici saldırıyı haklı çıkaramayacağının altı çizilerek, “Hastaneler hedef değildir. Bu kanın durması gerekiyor. Artık yeter.” ifadeleri kullanıldı

Katliamla birlikte birçok ülkede israil’e karşı gösteriler başladı.

emek.org.tr

0 yorumlar