Büyükada atları yaşıyor mu?

Adaya giden doğa ve yaşam savunucuları anlattı. Atlara iyi bakılmadığı, tedavi edilmedikleri, acımasızca dövüldüğü ve bedenlerinde yara-bere olduğu gözlendi. Büyükada’ya gidenler, engelleme nedeniyle atların tümünü göremedi.

İBB’ye ait Büyükada at barınağında atlara iyi bakılıyor mu?

Büyük Ada’da atların yaşam koşullarını incelemeye giden doğa ve yaşam savunucuları; atlara iyi bakılmadığı, yara-bere içinde olduklarını ve sakatlıkları nedeniyle de işkence gördüklerine dair izlenim edindiklerini açıkladı.

Doğa ve yaşam  savunucuları, yaraları nedeniyle kötü durumdaki atların fotoğraflarını da paylaştılar.

İstanbul-Büyükada da atlar için bir işkence olan turistik taşımada kullanılması olayı sona erdi. Ancak adada yaşayan atların başına gelmedik kalmadı.

Adaya giden doğa ve yaşam savunucuları, atların kötü koşullarda yaşatıldığını anlattı. Atlara iyi bakılmadığı, tedavi edilmedikleri, acımasızca dövüldüğü ve bedenlerinde yara-bere olduğu tespit edildi. Büyükada’ya gidenler engelleme nedeniyle atların tümünü göremedi.

Yaralı ve sakatlanmış atların bir kısım görüntüleri de bize ulaştırdılar. Doğa ve yaşam savunucuları, durumun atlar açısından iyi olmadığını, barınak değil adeta hapishane olduğu ifadesi kullanıldı. Ve onlar, atların kötü koşullarından büyük üzüntü duyarak söz ediyorlar.

Doğa ve yaşam savunucuları atların durumunu izleyeceklerini, yaşam koşullarını düzeltinceye kadar olayı takip edeceklerini belirtti. Yakın zamanda İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’na da gidilerek atlarla ilgili yaşanan kötülükler ve şikayetler anlatılarak çözüm yolları aranacağını ifade ettiler.

Emek.org.tr

0 yorumlar