Direnişlerden İşçiler Taksim’de

Direnen Hey Tekstil, BEDAŞ, ROSETEKS, DARKMEN işçileri ile Cansel Malatyalı ve Kiğılı direnişçisi Didem Sorhun 6. Kez Taksim’de buluştu.

Direnen Hey Tekstil, BEDAŞ, ROSETEKS, DARKMEN işçileri ile Cansel Malatyalı ve Kiğılı direnişçisi Didem Sorhun 6. Kez Taksim’de buluştu. Emeğimiz için,  çocuklarımız için, geleceğimiz için bir araya geliyoruz diyen işçiler saat 19’de Taksim Meydan’da buluşup Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüdüler.

‘’Baskı ve imkansızlıklara rağmen buradayız’’

İşçiler adına yapılan açıklamada her sektörde yaşanmakta olan işçi kıyımlarına dikkat çekildi. Birleşmeye, direnenlerin mücadelelerini ortaklaştırmaya olan ihtiyacı vurgulandığı açıklamada; direnişlerin halkın geleceğini sorunu olduğu, birleşik gücün sermayeye tokat anlamı taşıdığı belirtildi.

Direnişlerinin 234. günündeki Hey Tekstil, 78.günündeki Rose Teks, 132.Bedaş, 208. Günündeki Cansel Malatyalı, 69. Günündeki Didem Sorhun ve bir aydır direnen Darkmen işçisinin yaşadığı zorluklara değinilen açıklamada ekmek ve onur kavgası veren tüm işçilere birlik ve mücadele çağrısı yapıldı.

Eylemde THY, Teksim, Bilgi Üniversitesi çalışanları, Elit Çikolata, Güven Elektrik direnişlerine de selam gönderildi.

Sanatçı Pınar Aydınlar’ da destek verenler arasındaydı.

Her cumartesi saat 19’da yapacakları yürüyüşe destek çağrısı yaptıktan sonra işçiler dağıldı.

Emek.org.tr

roseteks, bedaş, cansel malatyalı, heytekstil

direnislerden-isciler-taksimde-2

direnislerden-isciler-taksimde3

İlgini çekebilecek diğer içerikler