Avcılar belediyesinde birikmiş işçi ücretleri kısmen ödendi

Üç aydır ücretlerini alamayan 400 aşkın belediye işçisi çok zor günler yaşıyor. Avcılar belediyesi Park ve bahçeler müdürlüğü işçileri üç aydır maaş alamama nedeniyle, bir süre önce iş bırakmıştı. Ücretlerini alamayan işçiler ağır geçim sıkıntıları yanı sıra psikolojik sorunları da yaşıyordu. Yapılan görüşmeler sonunda bayramdan önce işçi alacaklarının bir kısmı karşılandı. Kalan ücretlerle ilgili olarak […]

Üç aydır ücretlerini alamayan 400 aşkın belediye işçisi çok zor günler yaşıyor.

Avcılar belediyesi Park ve bahçeler müdürlüğü işçileri üç aydır maaş alamama nedeniyle, bir süre önce iş bırakmıştı. Ücretlerini alamayan işçiler ağır geçim sıkıntıları yanı sıra psikolojik sorunları da yaşıyordu.

Yapılan görüşmeler sonunda bayramdan önce işçi alacaklarının bir kısmı karşılandı. Kalan ücretlerle ilgili olarak da ödeme sözü alınınca işçiler işbaşı yaptılar.

Belediye-İş sendikası 2 Nolu şube başkanı Erol Özdemir’in Evrensel gazetesine yaptığı açıklamaya göre, işçilerin 2 maaş tutarında alacağı daha bulunuyor. Bayramdan sonra ödeme sözü verildiğini belirten Özdemir, durumu o zaman tekrar değerlendireceklerini ve ona göre bir tutum belirleyeceklerini ifade etti.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar