asgari ücret ve vergi adaleti için basın açıklaması eylemi

Asgari ücret tespit komisyonu çalışmalarının başlaması öncesinde, sendikalar asgari ücret ile ilgili talepleri için basın açıklaması eylemi yapacak. İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu tarafından yapılan çağrıda şöyle denildi: Türkiye’nin en büyük toplu sözleşmesi olarak gördüğümüz Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ nun 2020 yılı çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacaktır. İşçilerin asgari ücretin insanca yaşama yetecek oranda belirlenmesi talep […]

Asgari ücret tespit komisyonu çalışmalarının başlaması öncesinde, sendikalar asgari ücret ile ilgili talepleri için basın açıklaması eylemi yapacak.

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu tarafından yapılan çağrıda şöyle denildi:

Türkiye’nin en büyük toplu sözleşmesi olarak gördüğümüz Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ nun 2020 yılı çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacaktır. İşçilerin asgari ücretin insanca yaşama yetecek oranda belirlenmesi talep ve mücadelesi devam ediyor.

TBMM’ye sunulan, vergi düzeninde yeni değişiklikleri içeren vergi reform tasarısı emekçilerin “vergide adalet” talebini karşılamaktan uzaktır.

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu olarak “İnsanca Yaşama Yetecek Ücret, Vergide Adalet İçin Mücadeleye” şiarıyla 13 Kasım 2019 Çarşamba günü, saat 12.30’da , Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda yapacağımız kitlesel basın açıklaması ile asgari ücret ve vergi reformu ile ilgili itiraz ve taleplerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.

Tüm basın emekçilerini, sendikaları ve duyarlı kamuoyunu açıklamaya ve mücadeleyi büyütmeye davet ediyoruz.

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu

Tarih : 13 Kasım 2019 Çarşamba
Saat. : 12.30
Yer.    : Bakırköy Özgürlük Meydanı

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar