Açlık grevi dayanışması

Nuriye Gülmen: Açlığımızın 69. gününü Filistinli tutsaklara adıyoruz. KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça eylemlerinin 189, açlık grevinin 69. gününü İsrail hapishanelerinde açlık grevinde olan Filistinli tutsaklara adadı. Filistin Halk Kurtuluş Cephesi üyesi tutsaklar, İsrail hapishanelerinde yaklaşık bir aydan beri açlık grevindeler. Nuriye Gülmen, Twitter hesabında yayımladığı videoda şöyle konuştu: […]

Nuriye Gülmen: Açlığımızın 69. gününü Filistinli tutsaklara adıyoruz.

KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça eylemlerinin 189, açlık grevinin 69. gününü İsrail hapishanelerinde açlık grevinde olan Filistinli tutsaklara adadı. Filistin Halk Kurtuluş Cephesi üyesi tutsaklar, İsrail hapishanelerinde yaklaşık bir aydan beri açlık grevindeler.

Nuriye Gülmen, Twitter hesabında yayımladığı videoda şöyle konuştu:

Merhaba, bugün direnişimizin 189, açlık grevimizin 69. günü. Bizim için çok anlamlı ve özel bir gün. Açlığımızın 69. gününü Filistin’de açlık grevinde olan tutsaklara adıyoruz. Aslında onlarla aynı açlığı paylaşıyoruz. Zalimler aynı, onlara zulmedenlerle bize zulmedenler, bizi işimizden atanlar aynı. Onlar aynı soydan geliyorlar. Biz de aynı soydan geliyoruz. Biz dünya halklarını temsil ediyoruz. Bugün onlarla açlığımızı paylaştığımız için gurur duyuyoruz. Akşam saat 18.30’da Filistin heyeti bizimle olacak ve alandan canlı bağlantı yapacağız. Tutsak Ahmed Saadat’ın eşi ve tutsak olan El-Fetih liderinin eşi ve Leyla Halid canlı bağlantıyla aramızda olacak. Herkesi bu kez hem devam eden saldırılara karşı bizimle dayanışmak, Yüksel direnişini sahiplenmek için, hem de Filistinli tutsaklara ses olmak için alana davet ediyoruz.”

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar