5 EKİM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Eğitim ve bilim emekçilerinin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. Eğitim ve bilim emekçileri açısından 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü, klasik anlamda sadece ‘kutlanan’ bir gün değil, eğitim emekçilerinin uluslararası alanda birlik, dayanışma ve örgütlü mücadelenin simgesi olan evrensel anlamda bir mücadele gündür. Emek.org.tr olarak öğretmenler, akademisyenler, eğitim emekçisi tüm çalışanların gününü kutluyoruz. Eğitim emekçilerinin […]

Eğitim ve bilim emekçilerinin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Eğitim ve bilim emekçileri açısından 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü, klasik anlamda sadece ‘kutlanan’ bir gün değil, eğitim emekçilerinin uluslararası alanda birlik, dayanışma ve örgütlü mücadelenin simgesi olan evrensel anlamda bir mücadele gündür.

Emek.org.tr olarak öğretmenler, akademisyenler, eğitim emekçisi tüm çalışanların gününü kutluyoruz.

Eğitim emekçilerinin mücadelesinin, kapitalizme karşı verilen toplumsal kurtuluş mücadelesinden ayrı düşünülemeyeceğinden hareketle; Eğitim emekçilerinin insanca yaşama ve çalışma koşullarına dair taleplerini, demokratik örgütlenme  haklarını ve mücadelesini destekliyoruz.

Eğitim-Sen bugün yaptığı açıklamada:

“5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrımız; ILO ve UNESCO tarafından 5 Ekim 1966’da kabul edilen ve Türkiye tarafından da imzalanan ‘Öğretmenlerin Statüsüne İlişkin Tavsiye Kararı’nın eksiksiz hayata geçirilmesidir. Başta 3600 ek gösterge olmak üzere, ekonomik, sosyal, mesleki, özlük haklarımızla ilgili taleplerimiz kabul edilmelidir.

Türkiye’nin dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenleri, eğitim ve bilim emekçilerini mesleğine ve haklarına yönelik saldırılara, krizin faturasının sırtımıza yıkılmasına karşı birlikte mücadele etmeye, haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.” (Eğitim-Sen açıklamasından)

5’ê Cotmehê Roja Mamosteyan a Cîhanê Pîroz Be..

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar