Polis, Beyazıt’ta yemek hakkı için eylem yapan öğrencilere saldırdı

Öğrenciye  tek öğün yemek, itiraz edene de polis dayağı ! İstanbul Üniversitesi yemekhanesinde indirimli yemek hakkının tek öğüne düşürülmesine karşı çıkan ve yemek haklarının yeniden düzenlenmesini isteyen öğrenciler polis saldırısına uğradı! İstanbul Üniversitesi yemekhanesinde öğrencilerin indirimli yemek hakkının tek öğüne düşürülmesi ve kahvaltının kaldırılmasına tepki gösteren üniversiteliler, yemek hakları için mücadeleye devam edeceklerini açıkladı. Dün, […]

Öğrenciye  tek öğün yemek, itiraz edene de polis dayağı !

İstanbul Üniversitesi yemekhanesinde indirimli yemek hakkının tek öğüne düşürülmesine karşı çıkan ve yemek haklarının yeniden düzenlenmesini isteyen öğrenciler polis saldırısına uğradı!

İstanbul Üniversitesi yemekhanesinde öğrencilerin indirimli yemek hakkının tek öğüne düşürülmesi ve kahvaltının kaldırılmasına tepki gösteren üniversiteliler, yemek hakları için mücadeleye devam edeceklerini açıkladı.

Dün, İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencileri Beyazıt ana kapı önünde bir forum düzenleyerek yemekhane ile ilgili getirilen yeni düzenlemenin iptal edilmesi talebiyle dilekçe topladı.

İÜ öğrencileri topladıkları dilekçeleri rektörlüğe teslim etmek için ana kampüse girmek isteyince polis, öğrencilerin içeri girmesine engel oldu. Okul içinde toplanan öğrencilerin de dışarı çıkmasına izin vermeyen polis, öğrencilere saldırdı.

Öğrencilere karşı gerçekleşen saldırı görüntüleri kamuoyunda tepkilere yol açarken, öğrenciler hakları için mücadeleye devam edeceklerini açıkladı.

Yemek kararı ve polis saldırısı karşısında yılgınlığa düşmeyen üniversiteliler, bugün saat 12.00’da haklarını aramak için Ana Kapı önünde olacak.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar