“TAMAM” eylemine tahammülsüzlük: Avcılar’da gözaltı

Seçim öncesinde yaşanan tartışmalar, yurttaşların duyarlılık ve tepkilerini de hızla açığa çıkarıyor. “TAMAM” ve içerdiği siyasal mesaj kendiliğinden büyük bir hızla kitleler tarafından benimsendi. AKP yanlılarının ise “TAMAM” tavrının yaygınlaşmasına karşı değersizleştirme çalışmaları ve baskı kurduğu görüldü. Dün İstanbul Avcılar ilçesinde Avcılar Gençlik Meclisinin “TAMAM” eylemine polis müdahale etti. Avcılar Gençlik Meclisi üyeleri ve çevreden […]

Seçim öncesinde yaşanan tartışmalar, yurttaşların duyarlılık ve tepkilerini de hızla açığa çıkarıyor. “TAMAM” ve içerdiği siyasal mesaj kendiliğinden büyük bir hızla kitleler tarafından benimsendi. AKP yanlılarının ise “TAMAM” tavrının yaygınlaşmasına karşı değersizleştirme çalışmaları ve baskı kurduğu görüldü.

Dün İstanbul Avcılar ilçesinde Avcılar Gençlik Meclisinin “TAMAM” eylemine polis müdahale etti. Avcılar Gençlik Meclisi üyeleri ve çevreden katılan yurttaşlar neden “TAMAM” dediklerini anlatan konuşmalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen gençlerin sataşması üzerine polis eylemin bitirilmesini istedi. Gençlerin eylemi bitirmek istememesi üzerine polis çok sert müdahalede bulundu. Düşüncelerini açıklayan yurttaşların “TAMAM” içerikli demokratik gösterisi, polis saldırısı ve gözaltıyla sonuçlandı. 10 eylemcinin gözaltına alındığı bildiriliyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, önceki gün AKP’nin grup toplantısında “Şayet bir gün milletimiz tamam derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” ifadesini kullanmasının ardından sosyal medyada 2 milyona yakın “T A M A M” tweetleri atıldı.

İzmir’de KESK üyeleri toplanarak “TAMAM” dedi. Belediye işçileri de  işyeri önüne “TAMAM” yazısı yazdı. İstanbul Boğaziçi üniversitesi kampüsünde de “TAMAM” içerikli pankart asıldı.

Ankara’da ODTÜ öğrencileri Devrim Stadı’nda “T A M A M” yazarak kampanyaya katıldı. Basında yer alan habere göre, ODTÜ Siyaset Bilimi Topluluğu adına konuşan bir öğrenci “T A M A M olayının bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordum. Olay bir silsile halinde yayılınca bunun bir parçası olmak istedim ve buraya geldim çünkü her uyandığım gün yarını düşünmek istemiyorum. Güvencesi yarınlara, geleceksizliğe uyanmak istemiyorum.” dedi.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar