‘TAKSİM 1 MAYIS ALANIDIR’

KESK, DİSK, TMMOB VE TTB’nin çağrısıyla emek ve demokrasi güçleri 15 Şubat’ta “Taksim 1 Mayıs Alanıdır, Taksim Halkındır” demek için Galatasaray Lisesinden, Taksim Meydanı’na meşalelerle yürüyor.

taksim-1-mayis-alanidir

KESK, DİSK, TMMOB VE TTB’nin çağrısıyla emek ve demokrasi güçleri 15 Şubat saat 19:00’da “Taksim 1 Mayıs Alanıdır, Taksim Halkındır” demek için Galatasaray Lisesinden, Taksim Meydanı’na meşalelerle yürüyor.

İşçiler, emekçiler, sendikalar ve devrimciler; uzun süren mücadeleler sonucu kazandığı Taksim meydanı’nı bu kez sözde yayalaştırma projesi altında rant projesi yürütenlere karşı yeniden 1 Mayıs alanını savunmak için sokağa çıkıyor.

Emek ve demokrasi güçlerinin çağrısı şöyle:

Koruma Kurulu’nun Taksim Yayalaştırma Projesi adı altında yürütülen ‘rant projesi’ni reddetmesine karşın, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz de reddi reddederiz’ şeklinde bilimi, hukuku hiçe sayan açıklamalarda bulunmasını protesto ediyoruz. Taksim’i sermayeye peşkeş çektirmeyecek, Gezi Parkı’na doğal ve tarihi dokusuna el sürdürtmeyeceğiz. Bizim için Taksim 1 Mayıs alanıdır, Taksim halkındır.”

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler