THY DİRENİŞİNE SANATÇI DESTEĞİ!

THY ve Teknik AŞ işçilerine, direnişlerinin 259. Gününde önemli ve çok anlamlı bir dayanışma ziyareti gerçekleştirildi.

Sanatçılar THY direnişçileriyle birlikte!

sanatcilar-thy

THY ve Teknik AŞ işçilerine, direnişlerinin 259. Gününde önemli ve çok anlamlı bir dayanışma ziyareti gerçekleştirildi.

“İstanbul Sanatçılar Girişimi” üyeleri, hava limanındaki direniş yerine gelerek dayanışma ziyaretinde bulundular.

 “İstanbul Sanatçılar Girişimi” platformuna bağlı sanatçıların oluşturduğu grupta yer alan oyun yazarı, oyuncu, yapımcı ve şairlerin dayanışma ziyareti, direnişçiler için moral kaynağı oldu. Yapılan konuşmalar coşkulu sloganlarla desteklendi.

Hava-İş genel Başkanı Atilay Ayçin’in, direnişte kararlı oldukları ve kazanıncaya kadar direnmeye devam edeceklerini vurguladığı konuşmasında; işverenin verdiği sözlerde durmadığını, yargıda çıkan işe iade kararlarına işverence uyulmasını istedi. Yılgınlığa düşmelerinin beklendiğini, asla bu noktaya gelmeyeceklerini ve gerekirse bir 250 daha direneceklerini ve kazanacaklarını da açıkladı. 

Şair Ataol Behramoğlu, Hava-İş direnişinin ülkemizde çok önemli bir işlevi üstlendiğini ve tüm topluma yol gösterdiğini, direnişi desteklediklerini ve kazanıncaya kadar da işçilerin yanlarında olduklarını açıkladı. Behramoğlu, bir şiirini de okuyarak direnişe destek verdi.

Oyun yazarı Bilgesu Erenus da yaptığı konuşmada direnişçileri coşkuyla desteklediklerini belirttikten sonra seslendirdiği bir türküyle, dayanışma ziyaretine renk kattı.

Oyuncu Metin Coşkun ise şair Can Yücel’den okuduğu şiirle, direnişçilere destek verdi.

Sanatçılar, yakın zamanda İstanbul’da direnişle dayanışma amacıyla sanatçıların katılacağı, konser ve gösterisi hazırlayacaklarını açıkladılar.

Dayanışma  ziyaretine katılan sanatçılar: Oyun yazarı Bilgesu Erenus, Şair Ataol Behramoğlu, Tiyatro oyuncusu Orhan Aydın, Tiyatrocu Metin Coşkun, oyuncu Orhan Kurtuldu, Tiyatro sanatçısı Kemal Kocatürk, yapımcı-yönetmen Arif Keskiner, ressam Alaattin Aksoy, şair Mustafa Köz, Tv programcısı Tevfik Kızılkaya.

Emek.org.tr

sanatcilar-thy-1

sanatcilar-thy-2

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler