Peruk düştü, katil göründü!

Haziran Halk Direnişi’nde ölümsüzleşen Ethem Sarısülük’ün katili Ahmet Şahbaz’ın mahkemeye takma bıyık ve perukla getirilmesi Eskişehir Direniş Forumu tarafından protesto edildi. 20 Kasım’da görülecek olan Ali İsmail Korkmaz davası içinde aynı tezgahın kurulabileceğine dikkat çekildi. Üniversiteler Caddesi üzerinde toplanan eylemciler, İl Emniyet Müdürlüğü binası önüne yürümek istedi. Polis, 2 Eylül Caddesi üzerinde yürüyüşü barikatla engelledi. […]

Haziran Halk Direnişi’nde ölümsüzleşen Ethem Sarısülük’ün katili Ahmet Şahbaz’ın mahkemeye takma bıyık ve perukla getirilmesi Eskişehir Direniş Forumu tarafından protesto edildi. 20 Kasım’da görülecek olan Ali İsmail Korkmaz davası içinde aynı tezgahın kurulabileceğine dikkat çekildi.

Üniversiteler Caddesi üzerinde toplanan eylemciler, İl Emniyet Müdürlüğü binası önüne yürümek istedi. Polis, 2 Eylül Caddesi üzerinde yürüyüşü barikatla engelledi.

Burada Eskişehir Direniş Forumu adına basın açıklaması yapan Özge Uyanık, katillerin aklanmaya çalışıldığını belirterek, ““Tüm davaların üstü örtülmeye, katiller aklanmaya ve saklanmaya çalışılıyor. Ethem Sarısülük’ün katilinin serbest bırakılmasının yanı sıra mahkemeye perukla saklanarak getirilmesi hükümetin fütursuzluğunu gözler önüne serdi. Ali İsmail Korkmaz’ın katillerinin yargılanacağı davayı da güvenliği bahane ederek başka bir ilde yapılması için başvuru yapan Vali Güngör Azim Tuna’ya diyoruz ki; korkma. Korkunun ecele faydası yok. Gezi şehitlerinin katilleri birer birer ortaya çıkıyor. Tabii ki sizlerin de o katilleri koruduğunuz gün yüzüne çıkıyor. Bu perukları biz polise veriyoruz. Ancak bu peruklar katilleri korumanıza yetmeyecek” dedi.

Perukların barikat kuran polislerin üzerine atılmasıyla eylem sonlandırıldı.

İlgini çekebilecek diğer içerikler