Irak’ta bombalı saldırılar 85 kişinin canını aldı!

Her geçen gün bombaların patladığı ve yüzlerce sivilin katledildiği Irak güne yine bombalı saldırılarla başladı. 3 farklı kentte Şiileri hedef alan saldırılarda 85 kişi yaşamını yitirdi. BirGün’de yer alan habere göre Başkent Bağdat’taki El-Azamiyye mahallesinde Şii hacılara karşı düzenlenen intihar saldırısı sonrası 48 kişi hayatını kaybetti. Şii kenti Balad’da bir kafeye giren intihar eylemcisi ise […]

Her geçen gün bombaların patladığı ve yüzlerce sivilin katledildiği Irak güne yine bombalı saldırılarla başladı. 3 farklı kentte Şiileri hedef alan saldırılarda 85 kişi yaşamını yitirdi.

BirGün’de yer alan habere göre Başkent Bağdat’taki El-Azamiyye mahallesinde Şii hacılara karşı düzenlenen intihar saldırısı sonrası 48 kişi hayatını kaybetti.

Şii kenti Balad’da bir kafeye giren intihar eylemcisi ise üzerindeki bombayı patlatarak 12 kişinin hayatını yitirmesine neden oldu.

Musul’da da polis karakoluna ve bir okula düzenlenen bombalı intihar saldırılarında ise 20 öğrenci ve 5 polis ölürken en az 70 kişinin yaralandığı bildirildi. Musul’da ayrıca silahlı saldırganlar çekim yapan iki gazeteciye ateş açtı. Bir Irak televizyonunda çalışan 2 gazeteci hayatını kaybetti.

İlgini çekebilecek diğer içerikler