İskelesine sahip çıkmak isteyen halka polis saldırdı

Birkaç ay önce Beşiktaş İskelesinin Shangri-La adlı Otele satılacağı basına yansımıştı. Bu haber üzerine 200’e yakın İstanbullu durumun içeriğini öğrenmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesine dilekçe vermişti. 26 Ağustos’ta resmi açıklamasında tarihi Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi’nin  kaderinin ne olacağı hakkında  net bilgi vermeyen  İBB, kısa metinlerle  olayın üstünü örtmeye çalışmıştı. Bunun üzerine İskelesine sahip çıkmak isteyen […]

Birkaç ay önce Beşiktaş İskelesinin Shangri-La adlı Otele satılacağı basına yansımıştı. Bu haber üzerine 200’e yakın İstanbullu durumun içeriğini öğrenmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesine dilekçe vermişti. 26 Ağustos’ta resmi açıklamasında tarihi Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi’nin  kaderinin ne olacağı hakkında  net bilgi vermeyen  İBB, kısa metinlerle  olayın üstünü örtmeye çalışmıştı.

Bunun üzerine İskelesine sahip çıkmak isteyen İstanbullular , 19:30’da Beşiktaş Sahilinde buluştu. Çay içerek sloganlarla bu hukuksuzluğu protesto etmeye başladı.

Kısa bir sonra iskelede çay içilmesine dahi tahammülü olmayan polisler halka saldırarak, 12 kişiyi gözaltına aldı. Beşiktaş iskelesi polis tarafından abluka altına alınırken, avukatlar gözaltına alınan 12 eylemcinin serbest bırakılması için sağlık kontrollerinin yapıldığı Haseki Devlet Hastanesine gitti.

Halk gözaltına alınan arkadaşları için polis barikatları karşısında ısrarla direnişlerini sürdürürken, ilerleyen saatlerde 12 eylemcinin serbest bırakıldığı haberi geldi.

Kitle ‘Beşiktaş uyuma iskelene sahip çık’, ‘Katil polis Beşiktaş’tan defol’, ‘Direne direne kazanacağız’ vb. sloganlarıyla Boğaziçi Caz Korosunun vereceği konser için Abbasağa Forumuna geçti.

İlgini çekebilecek diğer içerikler