FHKC – Abu Ali Mustafa Tugayları: Ateşkes yok, direnişe devam!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi günlerdir İsrail saldırılarına roketleriyle cevap veriyor, direnişi kararlılıkla sürdürüyor. Emek.org.tr çeviri ekibimiz tarafından FHKC-Abu Ali Mustafa Tugaylarının son sürece ve Mısır önerisiyle İsrail tarafından kabul edilen fakat HAMAS tarafından şimdilik reddedilen ateşkes sürecine dair açıklamasını Türkçe olarak paylaşıyoruz: İsrail, Gazze’de ki sivil masum insanlara karşı suç işlemeye devam ediyor. Geçmişte olduğu […]

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi günlerdir İsrail saldırılarına roketleriyle cevap veriyor, direnişi kararlılıkla sürdürüyor. Emek.org.tr çeviri ekibimiz tarafından FHKC-Abu Ali Mustafa Tugaylarının son sürece ve Mısır önerisiyle İsrail tarafından kabul edilen fakat HAMAS tarafından şimdilik reddedilen ateşkes sürecine dair açıklamasını Türkçe olarak paylaşıyoruz:

İsrail, Gazze’de ki sivil masum insanlara karşı suç işlemeye devam ediyor. Geçmişte olduğu gibi tüm dünya bu olaya tanıklık ediyor.

İsrail’in suç kaydına yeni bir sayfa daha eklemesi bizi şaşırtmadı. Çünkü İsrail’in böyle girişimlerine de önceden alışmıştık.

Biz, Filistin direnişi ve Abu Ali Mustafa Tugayı olarak direndik. Ama onlar Gazze istilasının sona ermesinin bir çocuk oyuncağı olduğunu söylemişlerdi ve bunun böyle olmadığı görüldü. O halde bir geri çekilme de olmayacaktır.

Burada Siyonist düşmanı, Siyonist askerlerini, tanklarını ve savaş uçaklarını; Gazze’nin her köşesinde onları ölüm bekliyor olacak.

Biz kendi şehitlerimizin kanı adına, çocuklarımız adına, dullarımız ve yetimlerimizin öfkesi adına; onlarla her sokakta, her ağacın arkasında, toprağımızın her köşesinde savaşmaya ant içtik.

Gazze istilası kolay olmayacaktır. Onlar tarihten öğrenmelidir. Onlar 2005 yılında nasıl mağlup olduklarını ve Gazze’den nasıl geri çekildiklerini hatırlamalı. Onlar, Amerika’ya ve Fransa’ ya Vietnam’da ne oldukları görmeliler.

Dünyada ki tüm özgürlük savaşı veren hareketler, düşmanlarından ve uluslararası emperyalist devletlerden daha güçsüz olmasına karşın onlara karşı mücadele verdiler.

İşgalci devletler, halkları bozguna uğratamazlar ve mağlup edemezler. Biz önceki deneyimlerimizden faydalanacağız.

Biz, bu işgale karşı kanımızın son damlasına kadar direnmeye devam edeceğiz.

Eğer düşman Gazze`yi işgal ederse, bizim planlarımızla şok olacaklar.

Bizim planımız; kanımızın son damlasına ve son mermimize kadar savaşmak, savaşmak ve savaşmak!

Gerekirse; kendi canımızı Siyonistlere karşı feda etmeye ( fedai eylemlere) hazırız.

Önceki atağımızda bizim tugaylarımız, Siyonist düşmanın güvenlik hedeflerini vurdu.

Bunu ilk defa duyuruyoruz: Bizim şu an ki atağımızın başından itibaren, tugaylarımız Siyonist istihbarat hedeflerini vurdu. Bizim savaşçılarımız sınır çitlerinde ki ve arkasındaki hedefleri, 15 taneden fazla füze ve roketlerle vurdu.

10462771_813036708715306_1537622833168025035_nSınırdaki Siyonist istihbarat bölgelerinin görevi, direniş savaşçılarının telefonlarını dinleme, bölgeleri belirleme savaş uçakları için haritadan mevki belirlemedir.

Bizim Siyonist düşmana olan mesajımız, Gazze`deki her istihbarat aparatını bildiğimiz ile ilgilidir. Bizim roketlerimiz ateşlendiğinde, onların yer belirleme aygıtları başarısız oldu. İstihbarat aparatları kendilerini korumakta başarısız oldu.

Tarihsel olarak, tugaylarımız Siyonist düşmanla olan herhangi bir ateşkese itiraz ettiğini ifade etmiştir. Biz hiçbir zaman herhangi bir ateşkes antlaşmasının parçası olmadık.

Ne İntifada zamanlarında, ne de daha öncesinde… Ve biz hiçbir zaman herhangi bir ateşkesin parçası olmadık.

Biz kendi ilkelerimizi “Herhangi bir ateşkese uymayacağız.” olarak ifade ediyoruz. Biz hiçbir ateşkesin parçası olmadık ve hiçbirine ne uyacağız ne de kabul edeceğiz.

Herhangi bir ateşkes antlaşması yanlış bir politikadır. Siyonist düşman bu antlaşmalarla Gazze olayını soğutmayı amaçlamaktadır. 

Gazze direniş operasyonları için en geniş alanlardandır. Bundan dolayı onların niyeti batı yakasını izole etmektir. 48 işgal edilmiş alan ve gözaltına alma merkezleri vardır.

Biz herhangi bir ateşkes antlaşmasını reddettiğimizi tekrarlıyoruz. Hiçbirinin bir parçası olmadık ve olmayacağız.

Önceki ataklarımızda Filistin’de ki Mısır basın organlarına, P.F.L.P. (FHKC)’ye,  kardeşlerimize herhangi bir ateşkesin parçası olmadığımızı ilettik

P.F.L.P.(FHKC)’nin politik liderleri ve askerlerinin cevabı şöyledir: Biz reddetmeleri sakinlikle karşıladık. Ateşkes yanlış bir politikadır. Biz Filistinli grupları bu reddetme ve direniş için birleştirdik ve koordine ettik.

Emek.org.tr Çeviri Ekibi

Katkılarından dolayı Farah Rowaysati, Tolga Yıldırım ve Orçun Güney’e teşekkür ediyoruz.
İlk çevirimiz olduğunu belirtiyoruz.

fhkc-123

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar