DİSK Yöneticileri işgalci Greif işçileriyle görüştü

İstanbul Hadımköy’de bulunan Greif (sünjüt) Çuval fabrikasında işgalin ve direnişin 10. Gününde DİSK yöneticileri işçilerle görüştü. Bilindiği gibi Greif Fabrikası yönetimiyle DİSK-TEKSTİL-Sendikası arasında TİS görüşmelerinde uyuşmazlık başladığı günlerde işçiler İstanbul-Esenyurt-Hadımköy ve Ümraniye-Dudullu’da kurulu iki fabrikada taleplerinin kabul edilmesini için işgal gerçekleştirdi. İşçiler, DİSK-Tekstil-Sen ve DİSK merkezi yönetimlerinin direnişlerine duyarsız kaldıkları iddialarıyla sendika merkezlerini protesto etmiş hatta […]

İstanbul Hadımköy’de bulunan Greif (sünjüt) Çuval fabrikasında işgalin ve direnişin 10. Gününde DİSK yöneticileri işçilerle görüştü.
Bilindiği gibi Greif Fabrikası yönetimiyle DİSK-TEKSTİL-Sendikası arasında TİS görüşmelerinde uyuşmazlık başladığı günlerde işçiler İstanbul-Esenyurt-Hadımköy ve Ümraniye-Dudullu’da kurulu iki fabrikada taleplerinin kabul edilmesini için işgal gerçekleştirdi.
İşçiler, DİSK-Tekstil-Sen ve DİSK merkezi yönetimlerinin direnişlerine duyarsız kaldıkları iddialarıyla sendika merkezlerini protesto etmiş hatta DİSK 47 kuruluş yıldönümü etkinliklerinde kürsü işgali eylemi yaparak etkinliklerin iptal edilmesine neden olmuşlardı.
İşgalin ve direnişin 10. Gününde sendikalar ve işgalçi işçiler arasında suçlamalar ve gerginlik sürerken, DİSK genel merkez yöneticileri ve DİSK’e bağlı yönetim kurulu üyeleri ve sendika çalışanları işçilerin denetiminde olan fabrikaya geldiler.
İşçilerle yapılan toplantılarda görüş alışverişinde bulunan sendikacılar, daha sonra işçilerin sloganları eşliğinde fabrikayı terk ettiler.
İşçiler bu görüşmeden sonra da taleplerinde geri adım atmadıklarını ve kendi iradelerinin işverenle yapılacak görüşmelerde tavizsiz yansıtılmasını ve taleplerinin kabul edilmesini yinelediler. 19.02.2014
Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler