Hava limanı işçileri göz altında verdikleri ifadelerde çalışma koşullarını anlattı. İşçi sağlığı ve iş güvenliği, beslenme, barınma, servis gibi konularda yaşanan sorunları anlatan işçiler, eylemleri için “provokasyon” iddialarında bulunan şirket ve devlet yetkililerini ifadeleriyle yalanladı. Çalışma koşullarında servis alanına yapılan korunma-bekleme yeri ile iyileşme  olduğu söyleniyor. Ancak alana girmek isteyen CHP li milletvekilinin engellenmesi, sorunların […]

Hava limanı işçileri göz altında verdikleri ifadelerde çalışma koşullarını anlattı. İşçi sağlığı ve iş güvenliği, beslenme, barınma, servis gibi konularda yaşanan sorunları anlatan işçiler, eylemleri için “provokasyon” iddialarında bulunan şirket ve devlet yetkililerini ifadeleriyle yalanladı.

Çalışma koşullarında servis alanına yapılan korunma-bekleme yeri ile iyileşme  olduğu söyleniyor.

Ancak alana girmek isteyen CHP li milletvekilinin engellenmesi, sorunların devam ettiği düşüncesini de getiriyor.

Emek örgütleri, meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri destek eylemleriyle, hava limanı inşaatında çalışan işçileri yalnız bırakmıyor. İşten çıkarılanların geri alınması ve tutuklanan işçilerin serbest bırakılması talebini dile getiriyorlar.

emek. org. tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler