THY İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE BARO BAŞKANLARINDAN DESTEK

THY direnişinin 197.gününde, hukukçulardan anlamlı bir destek ziyareti gerçekleşti.Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve başkan yardımcıları, Muğla Barosu Başkanı ve Aydın Barosu Başkanı; İstanbul Atatürk hava limanında direniş yerine gelerek işçileri ziyaret etti.

thy işçilerine baro başkanlarından destek

THY direnişinin 197.gününde, hukukçulardan anlamlı bir destek ziyareti gerçekleşti. Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve başkan yardımcıları, Muğla Barosu Başkanı ve Aydın Barosu Başkanı; İstanbul Atatürk hava limanında direniş yerine gelerek işçileri ziyaret etti.

Atatürk Hava Limanı dış hatlar terminali önünde sürdürülen direniş yerini ziyaret eden Baro başkanları, işçilerle ve sendika yönetimiyle görüştü. Hava-İş sendikası Genel Başkanı ve sendika Genel Saymanından, direnişin süreçleri hakkında bilgi alan hukukçular işçilerin sorularını da yanıtladı.

THY işçilerinin önemli bir hak mücadelesi içerisinde olduğunun belirtildiği konuşmalarda, Baroların ve Barolar Birliğinin bu işçi mücadelesini dikkatle izledikleri dile getirildi. Sendikalarıyla birlikte işçilerin önemli bir demokrasi mücadelesi örneği sergiledikleri ve bu açıdan misyon yüklendikleri vurgulandı. Havacılık iş kolu işçilerinin bugünkü mücadelesinin lokal boyutlarda kalmadığını, ülkemizde demokratik hakların sahiplenilmesi açısından da çok önemli bulduklarını açıklayan hukukçular, direnişin yanında olduklarını belirttiler.

Ziyareti gerçekleştirenler arasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Barolar Birliği başkan yardımcıları Berra Besler ve Talay Şenol, Baro Başkanı Av. Sümer Germen, Muğla Baro başkanı Av. Mustafa Ülker Gürkan bulunuyordu.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler