ROSETEKS DİRENİŞİ KAZANIMLA SONUÇLANDI

Hakları ve gelecekleri için mücadele eden ROSETEKS işçilerinin direnişi 17. haftasında zaferle sonuçlandı. Cumartesi günleri Hey Tekstil, DARKMEN, BEDAŞ VE KİĞİLI işçilerinin katılımıyla devam eden yürüyüşe bu hafta haklarını alan ROSETEKS işçilerinin sevinci hakimdi

Roseteks Direnişi işçileri kazandı

Hakları ve gelecekleri için mücadele eden ROSETEKS işçilerinin direnişi 17. haftasında zaferle sonuçlandı. Cumartesi günleri Hey Tekstil, DARKMEN, BEDAŞ VE KİĞİLI işçilerinin katılımıyla devam eden yürüyüşe bu hafta haklarını alan ROSETEKS işçilerinin sevinci hakimdi.

Halaylarla kazanımlarını kutlayan işçiler adına açıklamayı ROSETEKS işçilerinden Meral Özyürek yaptı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde işten çıkartıldıkları günden bu yana hiçbir haklarının ödenmemiş olduğunu ifade eden Özyürek, Çalışma Bakanlığı da dahil olmak üzere bir çok yere başvuruda bulunduklarını söyledi. Kıdem tazminatları ve maaşları başta olmak üzere sosyal hakları için mücadele ettiklerini belirtti.

’12 haftadır sürdürdüğümüz ortak direniş ile kazandık. O nedenle bu zafer Hey Tekstil işçilerinin, BEDAŞ işçilerinin, Kiğılı direnişinin, DARKMEN işçilerinin de zaferidir. Birlikte mücadele eden işçiler mutlaka kazanacaklar’ diye konuşan Özyürek, işten atılan ya da hakları gasp edilen son işçi kazanıncaya dek mücadele edecekleri mesajı verdi.

Emek muhabirine duygu ve görüşlerini anlatan ROSETEKS işçisi Meral Özyürek şunları söyledi: ‘Biz bu yola baş koymuştuk. Hakkımız gasp edilmişti, hakkımızı almak için kazanmak için haftalarca mücadele ettik. Kazanmak için davana, arkadaşlarına inanmak zorundasın. Omuz omuza verdiğin kişilere güven ve inanç içerisinde yürürsen, birlik ve beraberlik içinde olursan sonunda zafere ulaşırsın. Biz birbirimize duyduğumuz, mücadelemize duyduğumuz inanç ve güvenle kazandık.’ dedi. 

Emek.org.tr

Roseteks direnişi işçileri kazandı

Roseteks işçileri direnişi kazandı

İlgini çekebilecek diğer içerikler