Revir olarak kullanılan Makina Mühendisleri Odası’na gaz bombalı saldırının görüntüleri

Polis terörünün görüntüleri bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Dün Antalya’da 15 polisin üç genci öldüresiye dövdüğü görüntünün ardından bugün revir olarak kullanılan Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne yönelik gaz bombalı saldırının görüntüleri ortaya çıktı. İstanbul Şubesi’ne yönelik polis saldırısı üzerine 24 Haziran 2013 tarihinde bir basın açıklaması yapan Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim […]

Polis terörünün görüntüleri bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Dün Antalya’da 15 polisin üç genci öldüresiye dövdüğü görüntünün ardından bugün revir olarak kullanılan Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne yönelik gaz bombalı saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

İstanbul Şubesi’ne yönelik polis saldırısı üzerine 24 Haziran 2013 tarihinde bir basın açıklaması yapan Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sekreteri N. Cenk Cihangir şunları söyledi:

Gezi Parkı protestolarına polis başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok yerde en sert biçimde müdahale etmeye devam ediyor.

Son olarak protesto hakkını kullanan ve katledilen üç gencimizi anmak amacıyla 22 Haziran 2013 Cumartesi saat 19.00‘da ellerinde karanfillerle Taksim meydanını dolduran onbinlerce insana polis “Halka açık meydanı işgal ediyorsunuz” gibi traji komik bir anonsun ardından müdahale etmiştir.

17 Haziran 2013 tarihinde Şube binamıza girmeye çalışmış ve revirdeki tıbbi malzemeleri masaları tekmeleyerek dağıtan, kapı ve kepenkleri tekmeleyerek açmaya çalışan polis, 22 Haziran 2013 Cumartesi gecesi de Odamızda bulunan revire gaz bombası atmış ve reviri kullanılmaz hale getirmiştir. Aşağıdaki linkteki videoda görüldüğü gibi kepenkler kapalı olmasına rağmen polis açık kalan camı kırarak revire gaz bombası atmıştır.

Özgürlüğün ve Demokrasinin Sesini Hiçbir Müdahale Susturamaz!

Meşru ve anayasal bir hak olan gezi parkı direnişine yapılan saldırılar artık yandaş olmayan her kuruma ve kişiye yönelmiştir. Halk anayasal haklarını kullanarak demokrasi ve insan haklarına sahip çıkmakta kararlıdır.

AKP; ağacına, parkına, yaşam tarzına sahip çıkan ve 27 Mayıs 2013 tarihinden bu yana Gezi Parkı Direnişi‘ni başından itibaren zorbalıkla kırmak, kimyasal gazla geriletmek, polis şiddetiyle ezmek, türlü hile, yalan ve provokasyonla bölmek istese de geniş halk kitleleri bu planı boşa çıkartmıştır.

Bizlere yönelik yapılan tüm saldırılar iktidarın aczini göstermektedir. Odamıza yapılan polis saldırısını kınıyoruz ve devleti derhal bu kör şiddete son vermeye çağırıyoruz.

İlgini çekebilecek diğer içerikler