Devrimci ve sosyalist kurumlardan Demirtaş ve HDP’ye destek

24 Haziran seçimlerinde HDP ve Selahattin Demirtaş’a destek açıklaması yapılmaya devam ediliyor. Devrimci ve sosyalist kurumlar destek tavırlarını açıklayarak, 17 Haziran günü İstanbul Bakırköy’de gerçekleştirilecek olan demokratik miting için de çağrı yaptı. AKP ve MHP ittifakının dayattığı baskın seçim karşısında tavır açıklayan kurumlar, savaş politikalarına, ekonomik krize, yoksulluk ve hayat pahalılığına karşı emekçi halk kitlelerinin […]

24 Haziran seçimlerinde HDP ve Selahattin Demirtaş’a destek açıklaması yapılmaya devam ediliyor. Devrimci ve sosyalist kurumlar destek tavırlarını açıklayarak, 17 Haziran günü İstanbul Bakırköy’de gerçekleştirilecek olan demokratik miting için de çağrı yaptı.

AKP ve MHP ittifakının dayattığı baskın seçim karşısında tavır açıklayan kurumlar, savaş politikalarına, ekonomik krize, yoksulluk ve hayat pahalılığına karşı emekçi halk kitlelerinin barış, özgürlük ve demokrasi talep ve çıkarları temelinde, demokratik güç birliği oluşturarak HDP ve Demirtaş’ ı destekleyeceklerini açıkladı. Bu amaçla İstanbul’un değişik semtlerinde toplu bildiri dağıtımları yapılacağı bildiriliyor.

Bildiri şöyledir:

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar