ODTÜ’de gelenek sürüyor: polis saldırdı, ODTÜ direndi!

100. Yıl Mahallesi halkı ve ODTÜ öğrencileri ağaç katliamına karşı yürümek istedi, polis yerleşke içerisine girerek gaz bombalarıyla azgınca saldırdı. 19:00’da ODTÜ A4 kapısında toplanan öğrenciler ve mahalleliler, ağaç katliamının yapıldığı alana doğru yürümek istedi. Dikilen fidanlara dahi tahammülü olmayan Melih Gökçek ve AKP müdahale hazırlığına başladı. Adeta ODTÜ’ye yığınak yapan polis, yol üzerinde barikat […]

100. Yıl Mahallesi halkı ve ODTÜ öğrencileri ağaç katliamına karşı yürümek istedi, polis yerleşke içerisine girerek gaz bombalarıyla azgınca saldırdı.

19:00’da ODTÜ A4 kapısında toplanan öğrenciler ve mahalleliler, ağaç katliamının yapıldığı alana doğru yürümek istedi. Dikilen fidanlara dahi tahammülü olmayan Melih Gökçek ve AKP müdahale hazırlığına başladı. Adeta ODTÜ’ye yığınak yapan polis, yol üzerinde barikat kurdu. Öğrencilere yoğun gaz ve plastik mermi ile saldıran polise üniversiteliler, havai fişek ve taş ile yanıt verdi.

odtu-direniyor-1Öğrenciler direniş boyunca barikatlar kurdu, kurulan barikatları ateşe vererek polislere engel olmaya çalıştı. Yer yer öğrencilerin direnişi nedeniyle polis geri çekilmek zorunda kaldı.

Direniş boyunca polisin attığı gaz bombaları ormanlarda ufak çaplı yangınlar çıkarsa da öğrencilerin müdahalesi sayesinde büyümesi engellendi.

yaralanan-ogrenciPolisin şuana dek 16’ya yakın kişiyi gözaltına aldığı belirtiliyor.

Çok sayıda öğrencinin yaralandığı da gelen bilgiler arasında. Polis tarafından dövülerek ateşe atılan Öğrenci Kolektifleri üyesi ODTÜ öğrencisi tedavi altına alındı.

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler