Medeni Yıldırım’ın mezarı başında anması yapıldı

Gezi Direnişi sürecinde Lice’deki kalekol yapımını protesto etmek için katıldığı eylemde, asker ve polislerin açtığı ateş sonucu katledilen Medeni Yıldırım’ın mezarı başında anması yapıldı. Polislerin GBT kontrolü yaptığı kitle, Diyarbakır şehir merkezinden Lice’ye kadar TOMA’lar eşliğinde geldi. Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım anmada, 1 yılı aşkın verdikleri hukuk savaşında kimsenin yargılanmadığını belirtti. Anne Yıldırım, ‘1 yıldır […]

Gezi Direnişi sürecinde Lice’deki kalekol yapımını protesto etmek için katıldığı eylemde, asker ve polislerin açtığı ateş sonucu katledilen Medeni Yıldırım’ın mezarı başında anması yapıldı.

Polislerin GBT kontrolü yaptığı kitle, Diyarbakır şehir merkezinden Lice’ye kadar TOMA’lar eşliğinde geldi.

Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım anmada, 1 yılı aşkın verdikleri hukuk savaşında kimsenin yargılanmadığını belirtti. Anne Yıldırım, ‘1 yıldır başbakana, savcıya gidiyorum sonuç yok. Katiller cezalandırılana kadar gideceğim’ dedi.

Anne Fahriye Yıldırım’dan sonra konuşan, ağabey Mehmet Yıldırım, sorumluların bilinçli bir şekilde yargılanmadığını davada uzatmalara ve yavaşlatmalara gidilerek olayın üstünü örtme girişimlerinin olduğunu söyledi.

Lice Cumhuriyet Savcılığı dava ile ilgili gizlilik kararı almış, bu durum hukuksuzluk ve davanın kamuoyu dikkatinden kaçırılması olarak yorumlanmaktadır. Medeni Yıldırım’ın ailesi olayda 21 farklı yerden saldırı yapılarak 317 merminin kullanıldığını ama bu yoğunluğa karşın iki komutanın yargılanmasının dikkat çekici olduğunu belirtti.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar