Marmara Park AVM’de inşaatında hayatını kaybeden işçiler anıldı

İş cinayetlerinde hayatlarını kaybedenlerin aileri ile adalet arayan işçi aileleri, 11 Mart 2012 tarihinde Marmara Park AVM inşaatında hayatını kaybeden 11 işçiyi, AVM önünde andı. DİHA’nın verdiği habere göre “2 yıl önce bu saltanatın inşasında 11 işçi yanarak hayatını kaybetti. Elimiz, nefesimiz, sözümüz yakanızda” pankartının açıldığı eylemde, hayatını kaybeden 11 işçinin fotoğrafı taşındı. Anma etkinliğinde […]

İş cinayetlerinde hayatlarını kaybedenlerin aileri ile adalet arayan işçi aileleri, 11 Mart 2012 tarihinde Marmara Park AVM inşaatında hayatını kaybeden 11 işçiyi, AVM önünde andı.

DİHA’nın verdiği habere göre “2 yıl önce bu saltanatın inşasında 11 işçi yanarak hayatını kaybetti. Elimiz, nefesimiz, sözümüz yakanızda” pankartının açıldığı eylemde, hayatını kaybeden 11 işçinin fotoğrafı taşındı. Anma etkinliğinde “Esenyurt’u unutma, unutturma”, “İş kazası değil, cinayet” sloganları atıldı.

Aileler adına açıklama yapan Damla Kıyak, adalet arayışlarını her ayın ilk pazarı Galatasaray Meydanı’nda ve mahkemelerde sürdüklerini dile getirdi. İş cinayetlerinin son bulması için gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Kıyak, “Biz davamızda 2 yıldır, 11 duruşmadır adil bir yargılamanın gerçekleşmesi ve bütün sorumluların yargılanması için mücadele ediyoruz. İşyerinin denetiminden sorumlu olan tüm kişi ve kurumlar yargılanmalıdır” diye konuştu. Kıyak, Türkiye’de de dünyada iş cinayetlerinde hayatlarını kaybedenler için anma ve yas günü olan 28 Nisan’ın kabul edilmesini ve AVM yangınında hayatını kaybedenler için anıt park yapılmasını istedi.

İlgini çekebilecek diğer içerikler