ICTUR Yöneticisi Daniel Blackburn THY işçilerini Ziyaret Etti

Sendikal Haklar için Uluslararası Merkez’in (International Centre for Trade Union Rights – ICTUR) direktörü Daniel Blackburn 2 Temmuz Pazartesi günü saat 14:00'da Direnişte ki THY işçilerini ziyaret etti.

Sendikal Haklar için Uluslararası Merkez’in (International Centre for Trade Union Rights – ICTUR) direktörü Daniel Blackburn 2 Temmuz Pazartesi günü saat 14:00’da Direnişteki THY işçilerini ziyaret etti. Ziyaretinde THY işçilerine konuşma yapan Daniel Blackburn, THY direnişinin Avrupa’da büyük bir yankı uyandığını belirtti.

Grev yasağının demokratik olmadığından bahseden Daniel Blackburn ‘”Türkiye gibi özgürlüklerin kısıtlı olduğu bir ülkede verilen bu mücadeleyi dikkatle izliyoruz. Sizlere destek oluyoruz. Bunun peşini bırakmayacağız’ dedi. Ayrıca THY işçilerinin direnişinin uluslararası işçi sınıfının mücadelesinin bir parçası olduğuna dikkat çeken BlackBurn, THY işçilerinin mücadelesinin dünyada ki tüm havacılık çalışanlarının mücadelesiyle iç içe olduğunu belirtti.

Grev yasağının acilen kaldırılmasını talep eden Blackburn, uçağına THY direnişi t-shirtiyle bineceğini bildirerek ‘Birlikte ve Birlikle Kazanacağız’ sloganıyla konuşmasını bitirdi.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler