DİSK 46. YILINI DAİYANG-SK DİRENİŞÇİ İŞÇİLERİYLE KUTLADI

Devrimci İşçi Sendikaları KonfDevrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’ (DİSK), kuruluşunun 46. yıl dönümünü, Çorlu’da hakları için 90 gündür grevde olan Daiyang-SK işçileriyle birlikte kutladı.

disk-46-yil-daiyang-sk

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’ (DİSK), kuruluşunun 46. yıl dönümünü, Çorlu’da hakları için 90 gündür grevde olan Daiyang-SK işçileriyle birlikte kutladı.

46 yıldır Türkiye’nin demokratikleştirilmesi ve işçi sınıfının özgürlük mücadelesinin önemli köşe taşlarından DİSK, kuruluş yıl dönümünü direnen işçilerle birlikte kutladı.Emekli-Sen, Nakliyat-İş , Genel-İş, Birleşik Metal-İş ve diğer DİSK’e bağlı sendikaların yanı sıra birçok emek ve demokrasi gücü eyleme destek verdi.

Çorlu Heykel önünde bir araya gelen sendikalar ve demokratik kitle örgütleri,  Daiyang-SK işçilerinin çadırının olduğu alana kadar yürüdü. Eylem boyunca ‘Zafer direnen emekçinin olacak’, ‘İnadına sendika, inadına DİSK’, ‘Direne direne kazanacağız’ sloganları atıldı.

DİSK adına konuşma yapan Genel Başkan Erol Ekici, DİSK’in 1967 yılında sınıf ve kitle sendikacılığı anlayışıyla kurulduğunu ve bu süreçte artan baskı ve yıldırma politikalarına hayatın dört bir alanından cevap vermeye devam edeceklerini belirtti-

Emek.org.tr

disk-46-yil-daiyang-sk-1

disk-46-yil-daiyang-sk-2

disk-46-yil-daiyang-sk-3

disk-46-yil-daiyang-sk-4

disk-46-yil-daiyang-sk-5

disk-46-yil-daiyang-sk-6

disk-46-yil-daiyang-sk-7

İlgini çekebilecek diğer içerikler